Eşlerini dövdüler çalışma cezası aldılar!

  • Giriş : 20.04.2007 / 00:00:00

Manisa'da, eşlerini dövdükleri gerekçesiyle haklarında kamu hizmeti cezası verilen iki kişi kent ormanında, diğer bir kişi de, kapalı spor salonunda ücretsiz çalışmaya başladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Eşlerini dövmekten suçlu bulunan M.A. ve F.Y. Akhisar Orman İşletme Müdürlüğü'ne bağlı Kent Ormanı'nda; Ş.Y. ise, Akhisar Belediyesi Kapalı Spor Salonu'nda çalışarak cezalarını çekmeye başladılar. Kaymakam Mustafa Çek, Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Aydın, Denetimde Serbestlik ve Yardım Merkezi Şube Müdürlüğü'nden Sorumlu Cumhuriyet Savcısı Mustafa Ertürk, İlçe Emniyet Müdürü İbrahim Çelik, İlçe Jandarma Komutanı Burhan Erol, Orman İşletme Müdürü Ali Osman Başlı, Denetimli Serbestlik ve Yardım Merkezi Şube Müdürü Mesut Öztürk, Sosyolog Zeynel Zorlu, Öğretmen Gülen Gündüz, Denetleme Memurları Halil Gürbüz ve Ömür Yavuzkan, Kent Ormanı'nda çalışan hükümlüleri denetleyip, uygulamayı yerinde gördü.

‘TOPLUMDAN SOYUTLANMADAN CEZALARINI ÇEKİYORLAR’

Başsavcı Hasan Aydın, yaptığı açıklamada, şunları söyledi: “Bu hükümlüler, hapis cezası yerine; sosyal yaşamlarına devam ederek, toplumdan soyutlanmadan cezalarını çekmeye başladılar. Artık onlar kamu hizmetlerinde çalışarak hem cezalarını infaz ediyorlar hem de topluma ve kamuya faydalı işler yaparak suçtan uzak duruyorlar. Avrupa ülkelerinde yaygın olarak kullanılan hükümlülerin kamu yararına çalışma sisteminin Türkiye'de de hayata geçmesinin olumlu eleştirileri görülmeye başlandı.”

Başsavcı Aydın, hizmetçisine saldırmaktan suçlu bulunan ve 5 gün bir sağlık merkezinde yerleri paspaslama cezası alan ünlü manken Naomi Campbell ile de gündeme gelen kamu hizmeti cezasının Türkiye'de de değişik şekillerde uygulanmaya başlandığını ifade ederek, “Bir yıl veya daha az süreli hapis cezası alan ya da iki yıl süreli hapis cezasının yarısını iyi halle geçiren hükümlü, kendi isteğiyle bir kamu kurumunda ücretsiz olarak çalışacak” diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious