Esnaf en zor günlerini yaşıyor

  • Giriş : 30.08.2006 / 00:00:00

Her geçen artan vergiler ve uygulanan yanlış politikalar nedeniyle esnafımız Cumhuriyet tarihinin en zor günlerini yaşıyor."

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Aydın Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birlik Başkanı Hulusi Akşit, esnafın en zor günlerini yaşadığını belirterek, "Her geçen artan vergiler ve uygulanan yanlış politikalar nedeniyle esnaf ve sanatkarımız Cumhuriyet tarihinin en zor günlerini yaşıyor." dedi
Hulusi Akşit, yaşadıkları sorun ve sıkıntıları ellerinden geldiğince ilgili ve yetkili kişi ve kurumlara çözüm yolları ile birlikte aktarmalarına rağmen bir türlü çözüm üretilemediğini söyledi. Akşit, esnafın derdini en iyi anlatan görüntülü, fotoğraflı ve sesli haber üreten gazetecileri ödüllendireceklerini ifade etti.

Aydın'da görev yapan gazetecilerle bir araya gelerek konuyla ilgili değerlendirme toplantısı yapan Hulusi Akşit, en zor dönemini yaşayan esnafların, bu zor dönemden geçerken ciddi sıkıntılar içerisinde bulunduğunu açıkladı. Çektikleri sıkıntıları ve yaşadıklarını herkese duyurmak istediklerini belirten Akşit, "Durumun farkında olmayanlar için esnafımızın durumunu en reel şekilde kamuoyuna ve yetkililere yansıtan basın mensuplarını bundan sonra ödüllendirmeyi düşündük.

Bu kapsamda 'Esnafın Dili' adlı bir değerlendirme kurulu oluşturup esnafın sıkıntısını en iyi anlatan gazeteciler odamızca ödüllendirilecek. Aydın Esnaf odaları Birliği olarak tüm basın organlarını günü gününe takip ediyoruz. Aydın'daki esnafı ilgilendiren her türlü haberi de saklıyoruz. Bundan sonra her yıl periyodik olarak esnafın derdini en iyi anlatan haberi yapan gazetecileri oluşturacağımız bir jüri tarafından belirleyip ödüllendireceğiz" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious