Esnafa tek haneli Halkbank kredisi

Esnafa tek haneli Halkbank kredisi.8783
  • Giriş : 28.03.2009 / 09:37:00

Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan, önümüzdeki bir kaç gün içinde esnaf ve sanatkar kesiminin Halk Bankasından tek haneli faiz rakamlarıyla kredi kullanacağını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Çağlayan, hükümetin sağladığı kredi sübvansiyon desteği ve Merkez Bankası"nın faiz indirimleri sonucunda esnaf ve sanatkarın, Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliği aracılığıyla Halk Bankasından kullandığı kredilerde faiz oranlarının yüzde 10"lar seviyesine kadar indiğini hatırlattı.

Bakan Çağlayan, önümüzdeki birkaç gün içinde de bu kesimin, Cumhuriyet tarihinde bir ilk olarak Halk Bankası"ndan tek haneli faizlerle kredi kullanabileceğini söyledi. Kriz nedeniyle Türkiye"nin mal sattığı pazarlar sıkıntıya girdiği için Türkiye"nin de sıkıntıya girdiğini anlatan Çağlayan, bu sıkıntıların aşılmasına yönelik 53 tedbir açıkladıklarını ifade etti.

Bu çerçevede açıklanan ÖTV indiriminin insanların psikolojisini olumlu etkilediğine ve hem otomotiv hem de beyaz eşya sektöründe önemli oranda canlanma yarattığına işaret eden Çağlayan, indirim süresinin uzatılmasının şu an için söz konusu olmadığını söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*