Esnafın evlere şenlik protestosu

  • Giriş : 27.05.2007 / 10:28:00

Esnaf milletvekili aday adaylarının çok fazla olmasını protesto etmek için kendi arkadaşlarını aday adayı gösterdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Osmaniye'nin Kadirli ilçesi esnafı milletvekili aday adaylarının çok fazla olmasını protesto etmek için kendi arkadaşlarını olmayan bir partiden aday adayı yaptı.
22 Temmuz'da yapılacak seçim dolayısıyla Türkiye genelinde aday adaylığının çok fazla olmasına tepki gösteren Kadirli esnafı aralarında seçtikleri Seydi Düzgünce isimli vatandaşı olmayan bir parti olan 'Kadirli Akıllı Geçinenler Partisi'nin (KAGP) Milletvekili adayı gösterdi.

Kadirli'nin siyaset yeri olarak bilinen Çamlı Kahve'de vatandaşlara seslenen KAGP milletvekili adayı Düzgünce ''Sizden oy alacağım diye takla atmayacağım. Üniversiteyi bitirip akıllı geçinenlerden daha akıllı olduğumu kanıtlayacağım ve Kadirli'ye deniz getireceğim." diyerek tepkisini ortaya koydu.

İlçede ilk defa böyle bir olayın yaşandığını söyleyen vatandaşlar Seydi Düzgünce için afiş bastırarak caddelere, sokaklara, arabalara ve işyerlerine asarak desteklediklerini söyledi.

Bunu seçim zamanı siyasilerin verdikleri sözleri yerine getirmemelerinden dolayı yaptıklarını ifade eden esnaf kendilerinin belirledikleri olmayan partinin milletvekili adaylarını omuzlarına alıp çeşitli sloganlar atarak siyasilere göndermelerde bulundu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious