Esnaflardan ilginç eylem

  • Giriş : 02.12.2006 / 00:00:00

Aydın'da işleri çok iyi gitmeyen esnaflar, bulaşıklarını makine yerine elde yıkamaya başladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Teknolojinin kullanılmasına kesinlikle karşı olmadıklarını ancak her geçen gün gelişen teknolojiyle birlikte artan masraflar yüzünden kazançlarının yetmez hale geldiğini belirten Akşit, özellikle esnaf eşi hanımlarını tasarruf tedbirlerine azami ölçüde uymasını istedi. Akşit, "Ev işlerinde ve temizlikte her şeyin makineyle yapılmasıyla bir evin aylık temizlik gideri 152 YTL'ye yükseldi. Ben evde hanımımla anlaştım. Özellikle nüfusu kalabalık olmayan aileler, iki üç tabak için bulaşık makinesi çalıştırmasın, az çamaşırla da çamaşır makinesini kullanmasın." dedi.

Vergilerden sonra Aydın esnafının belini büken en büyük gider kalemlerinin başında telefonların geldiğini ifade eden Başkan Akşit, bu konuda en çok hanımların hata yaptığını söyledi.

Bir haberleşme aracı olan telefonların özellikle hanımlar tarafından dedikodu aracı olarak kullanıldığını kaydeden Akşit, "Hanımlara ve çocuklara alınan cep telefonları, boş yere dedikodundan başka işe yaramıyor. Boş yere yaptığımız konuşmalardan dolayı ödediğimiz faturalardan birçok ailenin hayatı kararıyor." diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious