Esnaftan ANAVATAN ve DYP'ye tepki

  • Giriş : 28.04.2007 / 00:00:00

Yozgat Kuyumcular Derneği, 11. Cumhurbaşkanı Adayı Abdullah Gül'ü desteklediklerini belirten pankart astı, oylamaya katılmayan DYP ve ANAVATAN'a tepki gösterdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) dün yapılan 11. Cumhurbaşkanlığı seçimine katılmayan DYP ve ANAVATAN'a Yozgatlı esnaflardan tepki geldi.

Özellikle ANAVATAN Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Yozgat Milletvekili Mehmet Erdemir'in oylamaya katılmamasına kızan esnaflar bir daha kendisine ve partisine kesinlikle oy vermeyeceklerini belirtti.

Türkiye'nin 11. Cumhurbaşkanı adayı Abdullah Gül'e destek vermek amacıyla pankart açan Yozgat Kuyumcular Derneği, CHP'nin tutumunuda eleştirerek ülkede kaos istemediklerini belirtti.

Yozgat Kuyumcular Derneği Başkanı Yaşar Güder, dernek olarak Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül'ün Cumhurbaşkanı olmasını desteklediklerini belirterek, " Türkiye'nin 11.Cumhurbaşkanı adayı Abdullah Gül'ü destekliyoruz. Mecliste yapılan seçime katılmayan ANAVATAN Genel Başkan Yardımcısı ve Yozgat Milletvekili Mehmet Edemir'i kınıyoruz.Yozgat'tan göndermiş olduğumuz milletvekillerinden sadece Mehmet Erdemir, oylamaya katılmadığı için şahsen bir daha kendisine oy vereceğimizi zannetmiyoruz" diye konuştu.

Muhalefet partilerinden ANAVATAN ve Doğru Yol Partisi'nin tavırlarını doğru bulmadıklarını belirten Dernek Başkanı Güder, "Şu an ANAVATAN Partisi Yozgat Milletvekili Mehmet Erdemir, AK Parti milletvekili olarak seçilmiştir. Ancak daha sonra ANAVATAN'a geçmiştir. ANAVATAN'a geçmesi kendi seçimdir. Ama Cumhurbaşkanlığı seçiminde halkı temsil etmemiştir. Biz Türkiye'de bir kaos istemiyoruz. Biz kuyumcular olarak geçmişte paralar kazandık. Bugün geçmişte olduğu gibi para kazanmıyoruz ancak her zaman istikrardan yanayız. CHP ülkemizi istikrarsızlığa sürüklerken ANAVATAN ve DYP'de onların peşinden gitmişlerdir. Halk olarak ANAVATAN ve DYP'nin CHP'nin yolundan geri dönüşünü istiyoruz. " şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious