Esnaftan futbollu protesto

Esnaftan futbollu protesto.15465
  • Giriş : 17.07.2008 / 21:23:00

Afyonkarahisar'da Uzunçarşı'nın trafiğe kapatılmasını protesto eden esnaf, çarşıda futbol oynadı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Afyonkarahisar'ın en işlek yerlerinden birisi olan Uzunçarşı'nın, bir vatandaşın şikayeti sonucu mahkeme tarafından trafiğe kapatılması, esnafın tepkisine neden oldu. Afyonkarahisar dışından gelen yabancı misafirlerin araçlarıyla birlikte çarşıya girmediğini ve satış yapamadıklarını belirten esnaf, durumu protesto etmek amacıyla ilginç bir eylem düzenledi. Üzerlerine giydikleri formayla çarşının ortasında toplanan esnaf, dubalardan yaptıkları kalelerle Futbol maçı düzenledi.

Çevredeki vatandaşların da meraklı gözlerle izlediği Futbol maçının ardından esnafa ve vatandaşlara baklava ikram edildi. Oldukça sert geçen Futbol karşılaşması sırasında, bazı dükkanların camları kırılma tehlikesi geçirdi.

Eylemlerini, çarşıda masa tenisi, tavla turnuvası gibi etkinliklerle sürdüreceklerini belirten esnaf, "Buraya günlük yaklaşık bin araç giriyordu. Bu insanlar gezmeye değil, alışverişe geliyordu. Ama şimdi mahrum kaldık. Bu memlekete döviz bırakacak insanlara 'yasak kardeşim, giremezsin' diyorlar" şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*