Esnaftan Unakıtan'a çağrı!

Esnaftan Unakıtan'a çağrı!.10395
  • Giriş : 12.09.2008 / 14:53:00

ESDER Genel Başkanı Mahmut Çelikus, Maliye Bakanı Kemal Unakıtan’a seslenerek, "Esnafa yönelik destekleri bir an önce hayata geçirin" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

ESDER Genel Başkanı Mahmut Çelikus, Maliye Bakanı Kemal Unakıtan'a seslenerek, “Esnafı vergi yönünden rahatlatacağınızı belirttiniz. Esnafın artık dayanacak gücü kalmadı. Biz vergileri bir an önce indirmenizi ve sadeleştirmenizi istiyoruz. Çünkü esnafın artık dayanacak gücü kalmadı. Esnafa yönelik destekleri bir an önce hayata geçirin” dedi.

Esnaf ve Sanatkârlar Derneği (ESDER) Genel Başkanı Mahmut Çelikus, Maliye Bakanı Kemal Unakıtan'ın yeni dönemde esnafı vergi yönünden rahatlatacaklarını açıklamasından sonra, Bakan'a çağrıda bulundu. Kepenk kapatan esnaf sayısının her yıl arttığına dikkat çeken Çelikus, verilen sözlerin tutulmasını istedi. Esnafın ekonominin bel kemiği olduğunu belirten Mahmut Çelikus, sözlerine şöyle devam etti: “Esnafımız 21 çeşit vergi ödüyor. Ödediği vergilerin isimlerini dahi bilmiyor. Sayın Bakanımızın açıklaması bizi sevindirdi. Ancak verilen sözün bir an önce hayata geçirilmesi gerekir. Sözde kalan icraatlar, esnafa fayda getirmiyor. Esnafın artık dayanacak gücü de kalmadı. Bizim ESDER olarak talebimiz vergilerin sadeleştirilmesi ve vergi oranlarının düşürülmesidir. Ayrıca Hipermarket Yasa Tasarısı'nın ne zaman çıkacağı hakkında da Bakanımız söz verseydi esnaf olarak daha çok sevinecektik.”

Esnafın sahip olduğu Ahilik kültürü gereği ufkunu her zaman geniş tuttuğunu belirten ESDER Genel Başkanı Mahmut Çelikus, “Esnafımız bizim halimiz ne olacak diye feryat ediyorsa elbette ki eşit olmayan rekabet koşulları ve yüksek vergilerden zor durumda olduğu için feryat ediyordur. Kimse durup dururken bağırmaz. Esnaf adeta iki pres arasında kaldı. Eşit rekabet koşulları getirilsin. O zaman esnafın ufku ve feraseti net görülür” dedi.

HABER7

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*