Esrarı, köpek Danny buldu

  • Giriş : 27.07.2006 / 00:00:00

Bingöl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlar Büro Amirliği ekiplerince bir eve düzenlenen operasyonda 11 kilo 6650 gram esrar maddesi ele geçirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Edinilen bilgiye göre, Bingöl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Narkotik Suçlar Büro Amirliği ekiplerince yapılan araştırmalar neticesinde uyuşturucu tacirliği yaptığı belirlenen A.K. isimli şahsın Bingöl Merkez Kültür Mahallesi'ndeki evine operasyon düzenlendi.

Evde yapılan aramada esrar maddesine rastlanmayınca devreye detektör köpek Danny girdi. Önce ev içerisinde dolaşan ancak aradığını bulamayan Danny, bahçeye yöneldi. Kısa süre sonra koku aldığı noktaya odaklanan Danny, toprağa gömülen esrar maddesinin yerini tespit etti.

Polis ekiplerince yapılan kazıda paketlenerek toprağa gömülmüş 11 kilo 650 gram kubar esrar maddesi ele geçirildi.

Detektör Köpek Danny marifetiyle bulunan esrar maddesine el koyan polis, bahse konu olayla ilgili olarak tahkikat başlattı.

Düzenledikleri operasyonlarla uyuşturucu tacirlerine ağır darbeler vuran Bingöl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, geçtiğimiz ay düzenledikleri Çelik-1 operasyonun Bingöl merkezine bağlı Yeşilköy, Ormanardı ve Ardıçtepe Köyleri arasında kalan bölgede A.G isimli şahsa ait tarlada esrar maddesi elde etmek için ekildiği tespit etmişti.

Bu operasyonda da toplam 19 bin 720 kök kenevir bitkisi ile yine aynı şahsa ait bahçe içerisinde yapılan aramada kurutulmuş vaziyette toplam 3 Kilo 600 gram esrar maddesi bulunmuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious