Estetik çılgınlığı erkeklere bulaştı

  • Giriş : 05.10.2006 / 00:00:00

Uzmanlara göre erkekler arasında estetik yaptırma oranı artıyor. Yeni moda ise, kaslı görünüme bürünmek için göğüslere silikon taktırmak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Ebru Şallı'nın eşi Harun Tan, arabeskin babası Orhan Gencebay, Roman havalarının prensi Adnan Şenses derken, estetik çılgınlığı erkekler dünyasında hızla yayılıyor. Bir dönem sadece Ajda Pekkan'ın yüz gerdirme ameliyatlarının konuşulduğu Türkiye'de estetik operasyonlar erkekler arasında da bir salgın halini almaya başladı. Burun küçültme ameliyatlarıyla başlayan erkek estetiği, göbek yağlarını aldırmaktan gözaltı torbalarını yok etmeye ve yüz derisini toplamaya kadar vardı.

İŞADAMLARI GERDİRİYOR
Ünlülerin estetikçisi olarak adını duyuran Dr. Nazım Durak, özellikle son bir yılda yüzde 30'a varan artışla erkek estetiğinde patlama olduğunu belirtirken, bunun nedenini ekonomik krizin etkisinin azalmasına bağlıyor. Sanat ve iş dünyasındaki isimlerin yoğun olarak ilgi gösterdiği estetik operasyonlarda sanatçı erkekler daha çok gözaltı ve çevresine operasyon yaptırırken, işadamları çene altı derilerini toparlatıp göbeklerine silikon yaptırıyor. Erkek estetiğinde en yeni moda ise, kaslı ve vücut çalışmış gibi bir vücuda sahip olmak isteyenlerin, göğüslerine silikon taktırması ve penis büyütme ameliyatları... Estetik cerrah Prof. Dr. Onur Erol'un söyledikleri de Dr. Durak'la paralellik gösteriyor. Erkeklerin estetiğe olan ilgisinin son yıllarda yüzde beşten yüzde seksene çıktığını kaydeden Erol, son zamanlarda özellikle terlemeyi önleyici botoks ve epilasyona büyük ilgi olduğunu söylüyor. Özellikle Doğu ve Güneydoğulu erkekler arasında epilasyonun çok revaçta olduğunu bildiren Prof. Dr. Onur Erol, "İşadamları, ameliyatlı uygulama olarak kaş asmayı da tercih ediyor" diyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious