Et obur örümcekler korkutuyor

  • Giriş : 06.09.2006 / 00:00:00

Et koparan olarak bilinen solifugae cinsi örümcek Erzincan canlı hayvan pazarı civarında görüldü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Çocuklarını Demirkent beldesinde bulunan halı sahaya top oynamaları için götüren Kıbrıs gazisi Muhlis Baş (52) yolda hızlı hareket eden, kendisine doğru gelen örümceği öldürerek incelenmek üzere tarım il müdürlüğüne götürdü. Aynı örümceğin bir benzeri de Erzincan canlı hayvan pazarı alanı civarında bulunarak yine incelenmek üzere tarım il müdürlüğüne götürüldü.

Erzincan Tarım İl Müdürü Abdulbaki Şahin, hemen her gün vatandaşların yakaladıkları örümcekleri kendilerine getirdiklerini belirtti. Örümceklerin birçok çeşidi bulunduğunun altını çizen Tarım İl Müdürü Abdulbaki Şahin, örümceklerin tam olarak zararlı olup olmadığı konusunda üniversitedeki öğretim üyelerinden sağlıklı bilgi alınabileceğini vurguladı.

Öte yandan gündüzleri saklanıp dışarı çıkan ve et koparan olarak bilinen solifugae cinsi olduğu belirtilen örümceğin daha önce de başka illerde görünmesi üzerine yapılan incelemelerde insanları zehirleme özelliğinin olmadığı ifade edildi. Şeffaf kutu içerisine konulan her iki örümcek önce kutuya konulan sinekleri yedi daha sonra ise örümceklerden biri öldü. Ölen örümcek diğer örümcek tarafından parçalandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious