Etçil örümcek hastanelik etti

  • Giriş : 11.09.2006 / 00:00:00

Yozgat'ın Yerköy ilçesinde ilk defa görülen etçil örümcek bir kişiyi hastanelik etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Yerköy ilçe merkezinde oturan Nuriye S. (57) önceki gece yatağında bir örümcek tarafından ısırıldı. Bir süre sonra mide bulanması ve kusma şikayetiyile hastaneye kaldırılan Nuriye S, Yerköy Devlet Hastanesi'nde müşahede altına alındı. Üç ayrı yerinden ısırılan yaşlı kadın tedavisinin ardından taburcu edildi.

Edinilen bilgilere göre Nuriye S'yi ısıran örümceğin ilçede ilk defa görüldüğü açıklandı. Hastane yetkilileri tarafından Tarım İlçe Müdürlüğü'ne gönderilen örümceğin türü ve zehirli olup olmadığı tespit edilecek.

Öte yandan Yerköy Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Said Uslu hastanın sağlık durumunun iyi olduğunu ve hayati tehlikesinin bulunmadığını ifade etti. Örümceğin ise resmi yazı ile birlikte araştırılmak üzere tarım ilçe müdürlüğü yetkililerine gönderildiğini Başhekim Uslu "İlçede böyle bir örümceğe ilk defa rastlanıyor. Örümceği gören herkes daha önce böyle bir örümceğe rastlanılmadığını ifade ediyor. Örümceğin türü tarım ilçe yetkilileri tarafından araştırılacak. İlk edindiğimiz bilgiler böceğin etçil olduğu yönünde" şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious