Eti'nin satışı muamma

  • Giriş : 03.07.2006 / 00:00:00

CHP Konya Milletvekili Kart, Eti'nin satışının engellenmesi için işçilerden destek istedi

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Cumhuriyet Halk Partisi Konya Milletvekili Atilla Kart Danıştay 13. Dairesi Seydişehir Eti Alüminyum Tesisleri'nin özelleştirilmesine ilişkin ihale şartnamesi, ihale işlemleri ve Özelleştirme Yüksek Kurulu kararları yönünden, yürütmenin durdurulmasını yerinde bir karar olarak değerlendirdi. Kart, Seydişehir Halk Eğitim Binası'nda düzenlediği basın toplantısı ile Seyhişehir halkının bundan sonra yapmaları gerekenler konularında görüş alışverişinde bulundu.

Eti Alüminyum'da çalışan işçilere haklarına sahip çıkmaları konusunda uyarıda bulunan Kart, "Bu konuda hakkınızı ülke adına, Seydişehir adına, çocuklarınız adına sahip çıkmanızı istiyorum. Alüminyum Tesisleri'nin özelleşmemesi Seydişehir'de bir mücadele verildi. O zamandan bu yana hükümetin yanlış yaptığını her defasında söyledik. Bu fabrikanın değeri neresinden bakılırsa bakılsın 3.5 - 4 milyar dolar. Ancak 305 milyon dolara gitti. Biz bu haksızlıklara, bu yolsuzluklara dur diyeceğiz." dedi.

Kart, "Yargı 'burası stratejik bir tesis özelleştirilemez' dedi. Ne yapmamız gerekiyor artık bizim ayaklanmamız, gerekiyor. Bunu yapmayan bir hükümet oradaki soyguna, boşaltmalara bir defa daha iştirak ediyor demektir. Sizin sesinizin gür çıkması gerekiyor. Ben kimseyi isyana teşvik etmiyorum, ben sadece hakkınızı almanızı istiyorum. Ben bu konuda hakkınıza ülke adına, Seydişehir adına, çocuklarınız adına sahip çıkmanızı istiyorum. Direniş filizi buradan çıkacak. Bu işin sahibi sizsiniz. Burada işbölümü yapacağız, olayın yasal takibi bize, olayın fiili takibi size Seydişehir'e ait." diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious