'Etkin pişmanlık'tan yararlandı mı?

'Etkin pişmanlık'tan yararlandı mı?.13387
  • Giriş : 11.04.2009 / 14:18:00
  • Güncelleme : 11.04.2009 / 14:33:04

Emekli Tümgeneral Erdal Şenel Ergenekon Davasında 'etkin pişmanlık'tan yararlandı iddiası.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Ergenekon davasının tutuksuz sanıklarından olan eski Genelkurmay Hukuk Müşaviri emekli Tümgeneral Erdal Şenel'in 'etkin pişmanlıktan' faydalanıp ifade verdiği ileri sürüldü

İkinci Ergenekon iddianamesinin tartışmaları sürerken, Ergenekon'un beş savcısı üçüncü iddianamenin yazımına başladı. Bu iddianamede ağırlıklı olarak örgütün hücre yapılanmasına değinileceği, bugüne dek görülmemiş bir hücre yapılanmasına ulaşıldığı ileri sürüldü.
Eski Türk Metal-İş Sendikası Başkanı Mustafa Özbek'in arşivinden çıktığı iddia edilen, Kıbrıs'ta 1999 seçimlerini manipile etmek için 20 trilyon lira para aktarıldığı iddiasının ise gerçeklik taşımadığı belirtildi.
Öte yandan Ergenekon'un tutuksuz sanığı olan eski Genelkurmay Hukuk Müşaviri Tümgeneral Erdal Şenel'in 'etkin pişmanlıktan' yararlanarak Ergenekon savcılarına başvurduğu ve dün bu amaçla ifade verdiği iddia edildi. Ayrıca Ergenekon savcılarının, ikinci iddianamede eşi hakkında kimi iddialara yer verilince ana haber bülteninde bu duruma tepki gösteren gazeteci Uğur Dündar hakkında 'hakaretten' suç duyurusunda bulundu.

RADİKAL

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*