ETÖ başladı, bombalar sustu!

ETÖ başladı, bombalar sustu!.19711
  • Giriş : 16.03.2009 / 09:05:00

ETÖ davası başladı ve Güneydoğu'da özellikle Yüksekova'da bombalar sustu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Yıldız, Ergenekon davasının başlamasının ardından bölgede yaşanan olayların sona erdiğini söyledi.
Yüksekova Belediye Başkanı Yıldız, Ergenekon davasının başlamasının ardından bölgede yaşanan olayların sona erdiğini söyledi...

Türkiye'yi bir gül bahçesine benzeten Yüksekova Belediye Başkanı Salih Yıldız, yüzyıllardır bir arada yaşayan insanları birbirinden uzaklaştırmaya çalışanların hedefine ulaşamayacağını ifade etti. 29 Mart yerel seçimlerinde halkın düşüncesini demokratik bir şekilde ortaya koyacağını dile getiren Yıldız, "Halkın barışa demokrasiye ve kardeşliğe olan inancı tamdır ve sandıkta demokrasi gücünü ortaya çıkartacaktır" diye konuştu.

“Bıçak ağzı gibi kesildi”

Ergenekon'un ortaya çıkmasıyla bölgedeki olayların bir anda durduğuna işaret eden Yıldız, "Biz daha önce genel merkezimizle beraber, Ergenekon olayını söyledik. Bugün söylediklerimiz ortaya çıkıyor. Ergenekon'u ortaya çıkarmakla bizim söylediklerimizi teyid ettiler. Bakın bu olaylar bıçak ağzı gibi kesildi. Şemdinli olayından sonra özellikle bombalar durdu. Bu, sözkonusu olayların derin devletle ve Ergenekon'la bağlantısının ortaya koymaktadır" dedi. Silopi'de açılan asit kuyularına değinen Yıldız, "Binlerce insan faili meçhul oldu. Silopi'de kuyular kazılıyor ve kafatasları çıkarılıyor. Asit kuyularında insanlar eritildi. Benim çok sevdiğim arkadaşlarım Yüksekova'da faili meçhul oldu" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*