ETÖ operasyonu Anayasa'ya aykırıdır

ETÖ operasyonu Anayasa'ya aykırıdır.9671
  • Giriş : 11.01.2009 / 20:45:00

Yargıtay Onursal Cumhuriyet Başsavcısı Vural Savaş: Ergenekon soruşturması ve kovuşturması diye yapılan...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Yargıtay Onursal Cumhuriyet Başsavcısı Vural Savaş: Ergenekon Soruşturması ve kovuşturması diye yapılan operasyon, tamamen Anayasa'ya aykırı, dedi.

Savaş, 2. Çukurova Kitap ve Eğitim Fuarı'nda Bilgi Yayınevi standında kitaplarını imzaladı ve gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Yazdığı son kitabında ve katıldığı bazı televizyon programlarında gündemdeki konularla ilgili değerlendirmelerde bulunduğunu belirten Savaş, şöyle konuştu:
''Şuan Ergenekon Soruşturması ve kovuşturması diye yapılan operasyon, tamamen Anayasa'ya aykırı. Kanuna aykırı deliller kullanılarak, Ceza Muhakemeleri Usul Kanunu (CMUK) dahil tüm yasalarımız ihlal edilerek yapılan bir operasyon. Ergenekon soruşturması, hükümet ve Adalet Bakanı'nın himayesinde, soruşturma izini verilmediği için hakkında takibat yapılamayan savcılar eliyle gerçekleştiriliyor. Esasında ileride mutlaka açılacağına inanıldığı Yüce Divan dosyasının kanıtlarını, kendi elleriyle oluşturuyorlar.''

Fuarda, bugün öğle saatlerine kadar 50'ye yakın kitap imzaladığını ve gösterilen bu ilgiden memnun olduğunu belirten Savaş, ''Bazı etkinliklere katıldım ama buradaki ilgiyi zevkle izliyorum. Geleceğe umutla bakmamızı sağlıyor'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*