ETÖ'nün Hizbullah ile irtibatı belgelendi

ETÖ'nün Hizbullah ile irtibatı belgelendi.8103
  • Giriş : 31.03.2009 / 20:35:00
  • Güncelleme : 06.09.2016 / 15:55:02

ETÖ davasının ikinci iddianamesinde ETÖ'nün, Hizbullah terör örgütü ile irtibatı belgeleriyle ortaya çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


İddianameye giren tanık ifadelerine göre, Hizbullah lideri Hüseyin Velioğlu, JİTEM'ci subaylarla aynı masada yemek yiyen, bekçi önünde bile ceketini düğmeleyen, devlet görevlilerine saygılı bir kişiydi. işte Ergenekon Terör Örgütü'nün hizbulvahşeti.

HİZBUL-ERGENEKON DEŞİFRE OLDU

Asrın Davası'nın ikinci iddianamesinde Ergenekon Silahlı Terör Örgütü'nün nerelere kadar uzandığı daha net anlaşılıyor. Ele geçirilen belgeler ve tanık ifadeleri, Hizbul- Ergenekon'u deşifre ediyor.

IFrame

SİLAH KARDEŞLİĞİ ORTAYA ÇIKMIŞTI

ETÖ'nün Hizbullah Terör Örgütüyle bağlantısı daha önce de bazı delillerle ortaya konmuştu. Örneğin 1999 yılında Şırnak'taki Hizbullah operasyonunda ele geçirilen el bombaları ile Ümraniye'de ele geçirilen el bombaları aynı seriden çıkmıştı. Basitçe, Ergenokon ve Hizbullah silah kardeşliği yapıyordu.

BU OLAYDA ELDE EDİLEN (6) ADET EL BOMBASINDAN 1 ADEDİNİN MKE 1-23 10-92 SERİ NUMARALI OLDUĞU, ÜMRANİYE İLÇESİNDEN ELDE EDİLEN EL BOMBALARINDAN 1 ADEDİNİN MKE MOD 45 KF MKE 1-23 10-92 SERİ NUMARALI OLDUĞU BELİRTİLMİŞTİR.

Hizbullah'la ETÖ'nün ilişkisi 2. İddianamede daha da somutlaştı. Uzun süre Güneydoğu'da görev yapan ve JİTEM'in kurucusu olarak bilinen Ergenekon sanığı Emekli Albay Arif Doğan'ın Beykoz'daki deposundan çıkan "gizli" belgeler, örgütün Hizbullah bağlantısını açıkça ortaya koyuyor.

PKK'YA KARŞI HİZBULLAH

Ele geçirilen 9'uncu klasörde, "Gizli Faaliyetler'' başlığı altında PKK terör örgütüne karşı Hizbullah'ın kullanıldığı belirtiliyor.


TERÖR ÖRGÜTÜNÜ GERİ BÖLGESİNDE VURABİLMEK AMACIYLA TERÖR ÖRGÜTÜNÜN İDEOLOJİSİNE TERS DÜŞEN BİR BAŞKA ÖRGÜT İLE GÖRÜŞMELER YAPILDI VE BU GÖRÜŞMELERDE ADI VERİLMEYEN ÖRGÜTÜN EN ÜST SEVİYELERİNE KADAR ÇIKILDI"

VELİOĞLU JİTEM'LE İRTİBATTAYDI

Belgede adı verilmeyen örgütün Hizbullah terör örgütü olduğu da gizli tanık ifadeleriyle anlaşılıyor. 10 yıl Hizbullah lideri Hüseyin Velioğlu'nun çok yakınında bulunan Gizli tanık Ahmet, Velioğlu'nun bölgede görev yapan JİTEM'ci subaylarla yakın ilişkisi olduğunu ancak diğer yöneticilerin başka istihbarat birimlerine yaklaşmasına izin vermediğini anlatıyor.

"HÜSEYİN VELİOĞLU KENDİSİNE ÇOK YAKIN ÜST DÜZEY ÖRGÜT MENSUPLARININ OLDUĞU BİR ORTAMDA DEVLET GÖREVLİLERİNDEN BAZILARININ KENDİLERİNE AJANLIK TEKLİF EDEBİLECEĞİNİ BEYAN ETTİ. BUNDAN BİRKAÇ HAFTA SONRA DA BU TOPLANTIDA OLAN KİŞİLERDEN BAZILARINA GÖREV TEKLİF EDİLDİ."

Bir başka ifadede ise Doğu Perinçek'in ETÖ-Hizbullah bağlantısını anlattığı söyleniyor.

DOĞU PERİNÇEK HİZBULLAH'IN ASKERLERİN KONTROLÜ ALTINDA OLDUĞUNU BANA SÖYLEDİ. BEN DE VELİ KÜÇÜK'E SORDUM. VELİ KÜÇÜK "...DOĞRUDUR, O ZAMAN YAPILAN HATALARDAN BİRİYDİ…" DEDİ. VELİ KÜÇÜK KENDİSİNİN HİZBULLAH'IN DIŞARIDA AYRI BİR STATÜDE EĞİTİLMESİNDEN YANA OLMASINA KARŞIN SÖZÜNÜ DİNLETEMEDİĞİNİ, HİZBULLAH'IN PKK'YA KARŞI KULLANILMAK ÜZERE ASKERİ BİRLİKLERDE EĞİTİLDİKLERİNİ ANLATTI.

"HİZBULLAH LİDERİ İLE JİTEM AYNI MASADAYDI"

ETÖ-Hizbullah Bağlantısını anlatanlar sadece gizli tanıklar da değil. Bir dönem Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Dairesi Başkanvekilliği görevinde bulunan Bülent Orakoğlu da JİTEM'in Hizbullah'la yakın temasta olduğunu söylüyor. Orakoğlu iki örgüt arasındaki irtibata şahitlik ettiğini belirtiyor.

"Hatay İL EMNİYET MÜDÜRÜ İKEN Adana JANDARMA BÖLGE KOMUTANI TUĞGENERAL TEMEL CİNGÖZ VE İL JANDARMA ALAY KOMUTANI VİCDAN BAŞARAN İLE ŞEHİR KLÜBÜNDE BİR YEMEK YEDİK. BU YEMEKTE BÖLGE KOMUTANININ YANINDA BULUNAN VE ÖNCELERİ EMİR ERİ OLDUĞUNU ZANNETTİĞİM SİVİL GİYİMLİ ŞAHSIN DAHA SONRA İstanbul'DA HİZBULLAH OPERASYONUNDA ÖLÜ ELE GEÇİRİLEN HİZBULLAH LİDERİ HÜSEYİN VELİOĞLU OLDUĞUNU ÖĞRENDİM, HÜSEYİN VELİOĞLU BENDE DEVLET GÖREVLİLERİNE ÇOK SAYGILI, BİR BEKÇİ ÖNÜNDE DAHİ ÖNÜNÜ İLİKLEYEREK KONUŞAN BİR KİŞİ İNTİBAI UYANDIRDI.

Görünen o ki 2. iddianame ETÖ-Hizbullah ilişkisini anlaşılır bir şekilde ortaya koyuyor. Ve Dava ilerledikçe Ergenekon sanıklarını zor günler bekliyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*