Euro Bölgesi Finans Bakanları toplandı

Euro Bölgesi Finans Bakanları toplandı.8748
  • Giriş : 01.12.2008 / 22:59:00

Euro Bölgesi Finans Bakanları mali istikrar için uygulanacak yol haritasındaki gelişmeleri ele almak üzere bir araya geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Avrupa Birliği'nde para birimi olarak euroyu kullanan ülkelerin finans bakanları, mali istikrar için uygulanacak yol haritasındaki gelişmeleri ele almak üzere Belçika'nın başkenti Brüksel'de toplandı. Bakanların toplantıda, ayrıca geçen hafta Avrupa Komisyonu'nda kabul edilen eylem planını da ele alacakları bildirildi.

Euro Grubu Başkanı ve Lüksemburg Finans Bakanı Jean Claude Juncker toplantıya gelişinde basın mensuplarına yaptığı açıklamada, "Avrupa Komisyonu'nun son önerilerini müzakere edeceğiz. En üst seviyede koordinasyon sağlanmasına çalışacağız" dedi.

Hollanda Finans Bakanı Wouter Bos ise, "bir şeyler yapmamız gerektiği açık şekilde görülüyor ve bunun da sabit, devamlı olması lazım. Bunun geçici olacağı konusunda endişe duyuyorum" şeklinde konuştu.

Avrupa Komisyonu'nun Ekonomi ve Para İşlerinden Sorumlu üyesi Joaquin Almunia ise bakanları eylem planı hakkında bilgilendireceğini belirterek, "Euro Grubu bakanlarına Avrupa Komisyonu'nda geçen hafta kabul edilen eylem planını anlatacağım. Bakanların eylem planını destekleyeceklerini umuyorum. Ayrıca alınan tedbirlerin nasıl uygulanacağını ve nasıl koordine edileceğini de konuşacağız" diye konuştu.

Finans bakanlarının görüşmelerinden sonra, Euro Grubu Başkanı Jean Claude Juncker ve Almunia'nın basın toplantısı düzenlemesi bekleniyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*