Eurocargo Türkiye'de de üretilmeye başladı

  • Giriş : 03.05.2006 / 00:00:00

Bugüne kadar İtalya'da üretilen Eurocargo Türkiye'de de üretilmeye başlandı. Otoyol A.Ş'nin Adapazarı tesislerinde, orta sınıf (8.5-25 ton) kamyonlardan 2006 yılı sonuna kadar 2 bin adet üretilmesi planlanıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Şirketin İzmir'deki Birleşik Motor temsilciliğinde yapılan basın toplantısında konuşan Otoyol Bölge Satış Müdürü İrfan Özsevim, tesislerin 15 çeşitte toplam 18 bin üretim kapasiteli olduğunu belirterek, "Avrupanın en çok tutulan çekiçilikte orta sınıf nakliye aracı Eurocargo İtalya'dan sonra Adapazarı'ndaki tesislerimizde de üretilmeye başlandı. 2006 yılı sonuna kadar 2 bin adet üretim planlanıyor. Şu ana kadar 200 adet üretildi ve hepsi satıldı. Son kullanıcılardan sonuçları bir ay sonra alacağız" dedi.

2006 sonunda küçük sınıf üretimede başlanacağını açıklayan Özsevim, "Eurocargo, 8,5 ton ile 25 ton arasında çekicilik yapılabiliyor. Satış fiyatları ise 47 bin YTL ile 83 bin YTL arasında anahtar teslimi şatışları başlandı. Bu sınıfta satışlar otomobilir gibi fazla kaynama beklenmiyor. Araçların yakıt tüketimi ise fabrika ayarları 17 ile 19 litre arasında" şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious