Eurovision anketini Murat Boz kazandı

Eurovision anketini Murat Boz kazandı.7743
  • Giriş : 15.09.2008 / 09:52:00

İnternette 10 bin kişinin katıldığı "Eurovision'a kim gitsin" anketini, yüzde 43 oyla Murat Boz kazandı. İkinci Hande Yener, üçüncü Hepsi grubu oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Rusya'da 18-19 Mayıs 2009 tarihlerinde düzenlenecek 54'üncü Eurovision Şarkı Yarışması için sanatçı tespiti henüz yapılmadı. TRT'nin Moskova'da yapılacak yarışmada Türkiye'yi temsil etmesi için Hepsi grubuna ve Gökhan Özen'e teklif götürdüğü iddia edilmişti. Ancak kurumdan yapılan açıklamada bu iddialar yalanlanmıştı. TRT'den yapılan yazılı açıklamada sanatçı tespiti konusunda titiz çalışmalar yapıldığı; geniş bir sanatçı listesinin oluşturulduğu ve bu listeyi inceleyen uzmanların çalışmalarını sürdürdüğünü ifade etmiş ancak Hepsi ve Özen'e herhangi bir teklif götürülmediği belirtilmişti. Bu tartışmaların yaşandığı sırada bir internet sitesi "Türkiye'yi Eurovision'da kim temsil etsin" anketi yaptı. Ucanfil.com sitesinde yapılan ankette yaklaşık 10 bin kişi oy verdi. Oy verenlerin çoğunluğu, yakışıklı genç şarkıcı Murat Boz'un Moskova'ya gitmesini istedi. Ünlü pop şarkıcı Tarkan'ın eski vokalisti olan Murat Boz oyların yüzde 43'ünü aldı.

ÖZEN LİSTEDE YOK

Ankette ikincilik, Hande Yener'in oldu. Yener yüzde 26 oranında oy alırken listeye üçüncü olarak ise yüzde 10 oyla Hepsi grubu girdi. TRT tarafından yarışma için teklif götürüldüğü öne sürülen Gökhan Özen ise sıralamaya girmeyi başaramadı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*