Eurovision şarkısı tam hazır değil

  • Giriş : 09.03.2007 / 00:00:00

Türkiye'yi 52. Eurovision Şarkı Yarışması'nda temsil edecek Kenan Doğulu'nun seslendirdiği "Shake it up Şekerim" adlı şarkı dün tanıtıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

TRT 1'den canlı olarak yayınlanan parçanın bitimiyle İstanbul Tepebaşı Stüdyoları'ndaki hareketlilik de arttı.

Salonu dolduran yüzlerce basın mensubu, hazırlanan kürsünün etrafını adeta çembere almıştı. TRT Genel Müdür Vekili Ali Güney ile kameralar karşısına geçen Kenan Doğulu'nun heyecanlı olduğu da gözlerden kaçmadı. Kurum adına konuşan ve şarkıyı beğendiğini daha önce de söyleyen TRT Genel Müdür Vekili Ali Güney, "Elde edilecek başarı ülke adına hepimizin olacaktır. Kenan Doğulu'ya inanıyoruz. Bizi en iyi şekilde temsil edeceğinden hiç şüphemiz yok. İnşaallah 2008 Eurovision Şarkı Yarışması ülkemizde düzenlenir." dedi. Kenan Doğulu ise yarışmanın kendisi için çok önemli olduğunu ve çocukluğundan beri Eurovision sahnesinde olmanın hayali ile yaşadığını anlattı. Sorular geldikçe heyecanı artan şarkıcıyı yatıştırmak salondaki davetlilere düştü. Konuşma aralarında gelen alkışla moral bulan Doğulu, Eurovision yolculuğunu şu cümlelerle özetledi: "Şarkı üzerindeki çalışmalar henüz tam olarak bitmiş değil. Umarım herkes beğenmiştir. Elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağız. Bütün Türkiye tek yürek oldu. Hedefimiz birincilik. Başarısızlık aklımın ucundan bile geçmiyor."

Lisan konusuna açıklık getirdi

Medyada şarkının diliyle ilgili çıkan tartışmalara da değinin Kenan Doğulu, "Lisan ile ilgili bir olumsuzluk yaşamak istemediğimiz için yarı İngilizce yarı Türkçe olmasına karar verdik. Bu durumda Türkçe-İngilizce karışımı daha mantıklı geldi." dedi. "Shake it up Şekerim"de her ne kadar Türkçe-İngilizce karışık olarak kullanılıyor dense de şarkıda Türkçe olarak sadece 'Şekerim' kelimesinin olması eleştirildi. Yıllardır Eurovision yarışmalarını sunan Bülent Özveren, şarkının içinde bizden motiflerin azlığına dikkat çekti. Eurovision Şarkı Yarışması'nın yarı finali 10 Mayıs, finali ise 12 Mayıs'te Finlandiya'nın başkenti Helsinki'de yapılacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious