Eurovision'da finalistler belli oldu

Eurovision'da finalistler belli oldu.13508
  • Giriş : 15.05.2009 / 16:45:00
  • Güncelleme : 15.05.2009 / 15:41:25

Moskova'daki 54'üncü Eurovision Şarkı Yarışması'nın ikinci yarı finalinde yarışan 19 ülke sanatçısından 10'u, Cumartesi günkü final için vize aldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Moskova'da düzenlenen 54. Eurovision Şarkı Yarışması'nın ilk yarı finali Salı günü yapılmış ve Türkiye'yi temsil eden Hadise'nin de aralarında bulunduğu 10 ülke finale kalmıştı.

Dün gece de yarı final seçmelerinin ikinci bölümü tamamlandı ve elemeleri geçen 10 ülke daha finale yükseldi.

Moskova'daki Olimpiyski Spor Salonu'nda gerçekleştirilen ikinci yarı final seçmelerinde sırasıyla Azerbaycan, Hırvatistan, Ukrayna, Litvanya, Arnavutluk, Moldova, Danimarka, Estonya, Norveç ve Yunanistan elemeleri geçti.

Böylece Türkiye'nin de aralarında olduğu ilk yari final elemelerini geçen 10 ve finallere doğrudan katılacak 5 ülkeyle birlikte Cumartesi günü yapılacak final yarışmasına katılacak 25 ülke belirlenmiş oldu.

Eurovision finalinde yarışacak diğer 15 ülke şöyle:
Doğrudan katılan ülkeler: Rusya, Almanya, İngiltere, Fransa, İspanya
İlk yarı finali geçenler: Türkiye, İsveç, İsrail, Portekiz, Malta, Finlandiya, Bosna-Hersek, Romanya, Ermenistan, İzlanda

54. Eurovision Şarkı Yarışması'nda tele oylamanın yanında, jüri oylaması da kullanılacak. Yarışmayı, şarkıcı Alsou ve televizyon yıldızı Andrey Malahov sunacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*