Ev alacaklara indirim müjdesi!

Ev alacaklara indirim müjdesi!.20625
  • Giriş : 15.03.2017 / 09:22:00

Ev alacaklara müjde geldi. Tapu harç ücretleri 0,15 indirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ev alacak vatandaşlara güzel haber geldi. Kaynak Kullanımını Destekleme Fonu (KKDF) kesintisi yüzde 1 olarak belirlendi. Tapu harcı, konut ve işyerleri için 30 Eylül'e kadar ücretler yüzde 0.15 olarak uygulanacak.

Bakanlar Kurulu, banka ve finansman şirketleri dışında yurtdışından sağlanan kredilerde Kaynak Kullanımını Destekleme Fonu (KKDF) kesintisini, vadesi bir yıla kadar olanlarda yüzde 1 olarak belirlerken bir yıldan uzun vadeli kredilerde sıfırladı.

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yer alan konuya ilişkin Bakanlar Kurulu kararına göre, söz konusu karar fiduciary işlemleri kapsamıyor.

Aynı kararda yer alan diğer bir maddeye göre, tapu işlemleri üzerinden yüzde 0.20 nispetinde alınan tapu harcı, konut ve işyerleri için 30 Eylül'e kadar yüzde 0.15 olarak uygulanacak.

Kararın damga vergisi ile ilgili düzenlemesiyle de yüzde 0.94 olarak uygulanan kat karşılığı veya hasılat paylaşımı inşaat sözleşmeleri, yapı müteahhitleri ile alt yükleniciler arasında düzenlenen inşaat taahhüt sözleşmeleri ile danışmanlık hizmet sözleşmeleri ve yapı denetimi hizmet sözleşmelerinden alınan damga vergisi oranı sıfırlandı.

HABERTURK

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*