Ev hanımlarının kriz mücadelesi!

Ev hanımlarının kriz mücadelesi!.11974
  • Giriş : 13.02.2009 / 17:32:00

Muğlanın Milas ilçesinde ev hanımları krizden etkilenince çareyi ücretsiz olarak verilen Halk Eğitim kurslarından öğrenerek yaptıkları işleri sergileyip satmakta buldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

10 ev hanımı tarafından hazırlanan sergide ahşap işleri ve çeşitli takılar bulunuyor.

Sergi Sorumlusu Cevriye Topal, “Milas Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünde çeşitli kurslara katıldık. Bu kurslarda öğrendiğimiz şeyleri biraya geldiğimiz arkadaşlarımızla sergilemeyi düşündük. Şu anda 10 kişiyiz ve yaptığımız ürünleri bir araya getirip sergiliyoruz. Sergilenen ürünlerden almak isteyenlere ürünleri satıyoruz böylece hem masrafımızı çıkartıyoruz hem de az da olsa aile bütçemize katkı sağlıyoruz” dedi.

Ekonomik krizin en ağır şekilde yaşandığı şu zamanda sattıkları ürünlerin kendilerine katkı olduğunu belirten Topal, bütün bayanları sergilerine beklediklerini ve bu serginin dışında başka sergiler de açacaklarını kaydetti.

Ev hanımı İlkay Derindere ise “3 aylık bir birikimimiz olan sergimizde ahşap üzerine yapılan çalışmalar, takılar ve nişan sandıkları yer alıyor. Özellikle hanımlar takılara ilgi gösteriyor. Kurslarda öğrendiklerimizi bir sergi açarak göstermek istedik. Bu sergilerimiz 8 Mart Kadınlar Gününde ve diğer özel günlerde devam edecek.” diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*