Ev kavgası can aldı

  • Giriş : 24.08.2006 / 00:00:00

Fatih'te, satılan daireyi boşaltmak istemeyen kiracıyla yeni ev sahibi arasında çıkan silahlı kavgada kiracı öldü, 5 kişi de yaralandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Olay, saat 22.30 sıralarında Atik Ali Paşa Mahallesi, Fevzipaşa Bulvarı, Müezzin Bilal Sokak üzerinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Abdülbaki Karaköse'nin kiracı olarak oturduğu daire yaklaşık bir ay önce Remzi U. tarafından satın alındı. Daireyi satın alan Remzi U., kiracı Karaköse'den evi boşaltmasını istedi. Karaköse'nin evi boşaltmamakta direnmesi üzerine Remzi U., Mehmet U. ve İsmail O.'yu da yanina alarak Karaköse ile görüşmeye gitti. Görüşme sırasında çıkan tartışma bir süre sonra kavgaya dönüştü. Kavganın büyümesi üzerine taraflar silahlarını çekerek birbirine ateş etti. Çıkan silahlı çatışmada Abdülbaki Karaköse ve yanında bulunan Celal Ö. İle Remzi U., Mehmet U., İsmail O. çeşitli yerlerinden yaralandı. Bu arada babasıyla dondurma almak için pastaneye gelen 14 yaşındaki Leyla I. isimli kız çocuğu da seken kurşunlardan birinin isabet etmesi sonucu hafif şekilde yaralandı. Taraflar arasında çıkan kavga sırasında cadde üzerinde bulunan bir otomobilin camı kırılırken çok sayıda plastik tabure de parçalandı.

Olayın ardından Abdülbaki Karaköse ve Mehmet U. Özel Medical Park Hastanesi'ne kaldırıldı. Karaköse burada yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybederken durumu ağır olan Mehmet U. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi'ne sevkedildi. Olayda yaralanan Leyla I., İsmail O. ve Remzi U. Vakıf Gureba Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne, Celal Ö. ise Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

Polis olayın meydana geldiği sokağı emniyet şeridine alarak inceleme yaptı. İnceleme sırasında sokağa saçılmış çok sayıda boş kovan bulundu.

Polisin olayla ilgili soruşturması sürüyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious