Ev sahibinin kovduğu 4 çocuklu aile sokakta kaldı

Ev sahibinin kovduğu 4 çocuklu aile sokakta kaldı.13689
  • Giriş : 21.01.2008 / 10:10:00
  • Güncelleme : 21.01.2008 / 11:42:20

Üsküdar'da 4 çocuklu bir aile, kirayı ödeyemedikleri için ev sahibi tarafından sokağa atıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Bir parka yerleşerek yaşamaya çalışan aileye Handan Halıcooğlu sahip çıkarak evine götürdü. Maddi imkânsızlıklar nedeniyle okuyamayan çocukların ve ailenin mağduriyetini toplum olarak gidermemiz gerektiğini söyleyen duyarlı vatandaş, bu aileye yardım eli uzatılmasını istedi.

Üsküdar'da balıkçılık yapan ancak tezgâhının kaldırılmasından sonra iş bulamayan İsmet Ertekin (49), son olarak kirayı ödeyemediği için 4 çocuğu ile birlikte sokağa atıldı. Üsküdar Bağlarbaşı'nda bir parkta yaşamaya çalışan ailenin acı durumunu fark eden mahalle sakinlerinden Handan Halıcıoğlu, onları evine götürdü. Yemek ve yatacak bir oda veren Halıcıoğlu, maddi durumunun iyi olmadığını, aileye duyarlı vatandaşların yardım etmesini istedi. Parkta sadık köpekleri Bady ile birlikte yemek yiyen Doğucan ve Uğur ise okula gidememekten yakındı. 3. Sınıftan itibaren maddi yetersizlikler yüzünden okulu bıraktığını söyleyen Doğucan, Subay olmak istediğini kendisine yardım edilmesini istedi. Uğur ise okula hiç gidememiş. doktor olmayı çok istediği halde okuyamadığını söyleyen Uğur, bir an önce okula yazılmak istiyor.

Baba İsmet Ertekin, 45 gündür kirayı ödeyemediği için ev sahibi tarafından evden atıldıklarını belirterek, "4 çocukla sokakta kaldık. Gidecek başka yerimiz de yok. 2 kız çocuğunu akrabaya bıraktım. Çocukları okula yazdırmak istedim, başvuruda bulundum, 'Çocuklarını elinden alacağız' deyince vazgeçtim. Benim gücüm yok okutamıyorum. Bana bir iş ile başımı sokacak bir oda versinler yeter. Başka kimseden bir şey istemiyorum." diye konuştu. Anne İlknur Ertekin ise gözyaşlarını tutamadı. "Başımızı sokacak tek odamız olsaydı başka bir şey istemiyordum" diyen İlknur Ertekin, karınlarını da vatandaşların yardımıyla doyurduklarını söyledi.

Bir kaç gündür Handan Halıcıoğlu'nun evinde yaşayan aile, bir an önce yardım eli uzatılmasını bekliyor. Duyarlı vatandaşların kendisini aramasını isteyen Halıcıoğlu, isteyenlerin 0216 342 23 32 nolu telefondan ulaşabileceklerini belirtti.

 (CİHAN)

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious