Ev telefonunu yanınıza alabileceksiniz

Ev telefonunu yanınıza alabileceksiniz.10055
  • Giriş : 28.12.2008 / 21:26:00

WiRO ile internet olan her yerde, Türkiye'deki ev veya işyeri telefonunuzun tarifesiyle iletişime devam etmek mümkün.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Türk Telekom, WiRO servisini müşterilerinin kullanımına sundu. Türk Telekom'un yakınsama ürünlerinden WiRO servisi ile Wi-Fi uyumlu cep telefonları ya da masaüstü/dizüstü bilgisayarlar aracılığıyla, yurtdışında internet bağlantısı olan her yerden ev ya da iş telefonundan konuşuyormuş gibi arama yapmak artık mümkün oluyor.

Türk Telekom'un WiRO servisi ile yapılacak görüşmelerin ücretleri, ev ya da iş telefonu tarifesinden hesaplanıyor ve aynı telefon hattının faturasına yansıtılıyor. Bu şekilde kullanıcılar, yurtiçinde telefonla konuşur gibi ücret ödüyor ve yüksek uluslararası görüşme ücretlerinden ve mobil dolaşım (roaming) ücretlerinden tasarruf ediyor.

Örnek vermek gerekirse, Almanya'yı ziyarete giden bir Türk Telekom ev/iş telefonu müşterisi, İstanbul'daki arkadaşını ankesörlü bir telefondan ya da otel odasındaki telefondan ararsa Almanya'dan Türkiye'ye yapılan uluslararası görüşmenin tam ücretini ödüyor. Eğer bu aramayı cep telefonundan yaparsa, o zaman da Almanya dolaşım ücretlerine ek olarak Türkiye'ye yapılan çağrının uluslararası görüşme ücretini de ödemek durumunda kalıyor.

Ancak Türk Telekom'un yeni hizmeti WIRO'yu kullanırsa, arama ev telefonundan yapılmış gibi oluyor ve aranan numara ev/iş telefonuysa mevcut tarifedeki yurtiçi arama ücreti, cep telefonuysa mobil görüşme ücreti ödeniyor. Böylece, müşterilerimiz ev ve iş telefonlarının çok daha düşük tarifelerinden yurtdışındayken de faydalanmış oluyor.

Türk Telekom'un WiRO servisini kullanmak için Wi-Fi destekli cep telefonuna veya internet erişimi olan bir bilgisayara sahip olması yeterli. WiFi destekli cep telefonlarına SIM kart takılı olması gerekmiyor. WiFi uyumlu telefon ya da internet erişimi olan bir bilgisayar üzerinden tüm mobil ve sabit operatör numaralarını Türkiye'den görüşme yapar gibi aramak mümkün.

WiRO abonesi olmak çok kolay

Hem bireysel hem de kurumsal müşterilere yönelik bir hizmet olan WiRO'ya abone olmak çok kolay. WiRO servisinden faydalanmak isteyen Türk Telekom bireysel aboneleri kendi adlarına düzenlenmiş ev/iş telefonlarından 444 1 444'ü arayıp, 2 aşamalı güvenlik sürecinden geçerek, Türk Telekom ofislerine uğramaya gerek kalmadan WiRO başvurusu yapabiliyor. Başvuran abonelerin elektronik posta adreslerine WiRO kullanıcı adı ve şifresi yollanıyor. WIRO servisinden yararlanmak isteyen kurumsal müşterilerin ise, WIRO hizmet sözleşmesi imzalaması gerekiyor. WiRO aboneliği için herhangi bir abonelik ücreti ödenmiyor, sadece, görüşme bedeli ev ya da iş telefonu faturasına yansıtılıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*