Evcil ve Kayapalı'nın tutuklanması

  • Giriş : 01.07.2006 / 00:00:00

Bursa ve İzmir merkezli 6 ilde yapılan operasyonda gözaltına alınan sanıklarla ilgili çalışmalar sürüyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlar Daire Başkanlığı koordinasyonunda önceki gün İzmir ve Bursa merkezli 6 ilde eş zamanlı başlatılan operasyon kapsamında iş adamı Erol Evcil ve Hüseyin Kayapalı ile birlikte gözaltına alınan ve bugün adliyeye sevk edilen 20 kişi'den 13'ü tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılırken, 7 ise tutuklanma talebiyle nöbetçi mahkemeye sevk edildi.

Bursa Emniyet Müdürlüğü'nce yürütülen operasyon kapsamında iş adamı Erol Evcil ve Hüseyin Kayapalı ile birlikte "Nitelikli dolandırıcılık suretiyle kamu kurum ve kuruluşlarını zarara uğratmak, çıkar amaçlı silahlı suç örgütü oluşturmak" suçlarından önceki gün gözaltına alınan 37 kişiden 20'si adliyeye sevk edildi. İki günlük gözaltı süresinin ardından emniyette ifadeleri alınan 20 sanık, Fomara'daki Emniyet Müdürlüğü binasından alınarak çevik kuvvet ekibi otosuyla geniş güvenlik önlemleri altında adliyeye getirildi.

Evcil ve Kayapalı'nın işyerlerinde çalışan kişilerin olduğu bildirilen zanlılardan 13'ü cumhuriyet savcılığınca ifadeleri alındıktan sonra tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılırken, 7'si ise tutuklanma talebiyle nöbetçi mahkemeye sevk edildi. 7 zanlı "Nitelikli dolandırıcılık suretiyle kamu kurum ve kuruluşlarını zarara uğratmak, çıkar amaçlı silahlı suç örgütü oluşturmak" isteyen kişilere yardım ve yataklık etmekten hakim karşısına çıkacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious