Evde 1 milyon tane mermi

Evde 1 milyon tane mermi.16124
  • Giriş : 03.07.2009 / 09:17:00

Son yılların en büyük cephaneliği. Bir eve operasyon yapıldı. 100 tane silah 1 milyon tane de mermi ele geçirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Kanada Kraliyet Atlı Polisi RCMP, Alberta eyaletine bağlı Red Deer kentinde bir eve düzenlediği operasyonda 100 adet silah ve 1 milyon tane de mermi ele geçirdi.

Red Deer kenti RCMP yetkilileri, şehir merkezinde komşularını ve çevre sakinlerini tehdit eden 46 yaşındaki David Elliott'un evine dün baskın düzenledi.

Adına kayıtlı 7 silahına el konulan zanlının evinde yapılan aramalarda değişik çap ve markalarda birkaç silah daha bulundu. Geceyarısı tekrar gelen RCMP ekipleri, evde gizlenmiş değişik çaplarda 100 adet av tüfeği, tabanca, pompalı tüfek ve antika tabanca ile 1 milyon adet mermi, bir miktar da esrar bulundu.

Operasyon sonrası, halkı açıkca tehdit etmek, kanunsuz şekilde esrar bulundurmak ve silah saklamakla suçlanan David Elliott 10 bin Kanada doları kefaletle serbest bırakıldı. Elliott, 23 Temmuzda hakim karşısına çıkarılacak.

Evinde bu kadar fazla silah ve mühimmat ele geçirilen birinin serbest bırakılması şaşkınlıkla karşılanırken, Red Deer RCMP yetkilileri silahların sahibini bulmaya çalıştıklarını açıklamakla yetindi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*