Evde mahsur kalan çocuğu itfaiye kurtardı

  • Giriş : 13.04.2008 / 15:39:00

Bursa'da evde mahsur kalan 8 aylık çocuk, mahallesi başta olmak üzere, polis ve itfaiyeyi ayağa kaldırdı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bursa'nın merkez Yıldırım ilçesi Ulus Mahallesi Alan sokakta bulunan 2 katlı apartmanın üst katındaki evlerinde mahsur kalan 8 aylık Bilal Özdemir isimli çocuk evde mahsur kaldı. Edinilen bilgiye göre,annesinin ekmek almaya çıktığı sırada 2 yaşındaki abisinin evin kapısını kapatarak anesinin peşinden çıkması ile evde mahsur kalan Bilal'i ancak ifaiye ekipleri balkondan girerek kurtardı. Evin kapısınında çelik kapı olması nedeniyle 8 aylık çocuğu kurtarmakta başarısız olan aile efradı ve mahalle sakinleri, durumu polis ve itfaiye ekiplerine bildirmekte çareyi buldu.

Olay yerine gelen itfaiye ekipleride kapıyı açmakta başarısız olunca itfaiye aracının merdivenlerinden evin balkonuna çıkan ekipler, burada kapıyı kırarak içeri girdi. Ancak balkonun kapısını kırarak içeri girebilen itfaiye ekipleri çocuğa ulaşabildi.

Durumu meraklı bir şekilde bekleyen çocuğun annesi Songül Özdemir ise kapının açılması ile birlikte çocuğuna sarıldı. Çocuğunu kucağına alan anne Songül Özdemir'in sevinci gözlerinden okunurken; "Ben ekmek almaya çatı katına çıktım o sırada küçük oğlum Hali İbrahim kapıyı kapatarak peşimden gelmiş. Kapanan evimizin çelik kapısını biz açamayınca itfaiyeye haber verdik. İtfaiye ekipleride kapıyı açarak çocuğumuzu kurtartı. Çok korkmama rağmen şimdi korkunun yerini sevinç aldı çok mutluyum hepsinden Allah razı olsun" şeklinde duygularını dile getirdi.

Çocuğun babasının ise işte olduğunu belirten sevinçli anne, çocuğun o sırada uyuduğunu aksi halde ağlayarak çok zor durumda kalacağını sözlerine ekledi. Bu sırada olay yerine toplanan mahalleli ise olayı meraklı gözlerle seyrederken yapılan kurtarma operasyonundan dolayı itfaiye ekiplerine teşekkür etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious