Evden yiyecek getirmek yasaklandı

  • Giriş : 16.12.2006 / 00:00:00

Zonguldak'ın Ereğli İlçesi Kaymakamı Osman Ekşi, okullara evden yiyecek getirilmemesi yönünde talimat verdiklerini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ekşi, önceki gün ilçeye bağlı Çiğdemli köyündeki ilköğretim okulunda yapılan yerli malı haftası kutlamaları kapsamında, bazı öğrencilerin yedikleri yiyeceklerden zehirlendiğini hatırlatarak, "Yapılan incelemede, dışarıdan alınan yiyeceklerin kullanma tarihinde her hangi bir sorun olmadığı tespit edildi. Zehirlenme tehlikesi muhtemelen çocukların evlerinden getirdikleri yiyeceklerden kaynaklandı" dedi.

Öğrencilerin okullara evlerinden yiyecek götürmemeleri talimatını verdiklerini anlatan Ekşi, şunları söyledi: "Okulumuzdaki yerli malı haftası nedeniyle düzenlenen etkinlikte, öğrencilerimiz evlerinden çeşitli yiyecekler getirmişler. Daha sonra aralarından 11 öğrencimiz, mide bulantısı geçirdiği nedeniyle tedbir amacıyla Ereğli Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Burada yapılan tedavilerinde ise endişe verici bir durumun olmadığı tespit edildi ve evlerine gönderildi. Öğrencilerin, dışarıdan aldıkları yiyeceklerin kullanma tarihleri incelendi, her hangi bir olumsuzluk olmadığı anlaşıldı. Öğrencilerin zehirlenme tehlikesi geçirmelerinin muhtemelen evlerinden getirdikleri yiyeceklerden olabileceği üzerinde duruyoruz. Bu da gösteriyor ki, okula evlerden yiyecek türü maddeler getirilmemeli. Bu konuda İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz aracılığı ile tüm okullarımıza, önümüzdeki yıl kutlanacak olan yerli malı haftası etkinliklerinde evlerinden pasta, börek ve yemek gibi yiyecekler getirilmemesi uyarısında bulunduk."

Ekşi, konu ile ilgili bir sıkıntı olmadığını ancak araştırma yapılabileceğini sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious