Evettt! Yok mu başka istifa eden?

Evettt! Yok mu başka istifa eden?.8901
  • Giriş : 04.11.2008 / 20:56:00
  • Güncelleme : 04.11.2008 / 20:58:10

'Turkcell Süper Lig'de yaprak dökümü yaşanıyor' diye başlıyoruz teknik direktörlerin istifa haberlerine.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

'Turkcell Süper Lig'de yaprak dökümü yaşanıyor' diye başlıyoruz teknik direktörlerin istifa haberlerine. İçi boşal(tı)lan bir kavram oldu artık istifa. Merak ediyorum bir ömre kaç istifa sığar? Bir öğretmen, muhasebeci, doktor, kondüktör, prodüktör ortalama kaç kez istifa eder mesela?

3 haftalık kötü gidişat hooooop 'getirin, imzalıyoruz/imzalatıyoruz istifa mektubunu.' 1 gün sonra yeni teknik direktör için basın toplantısı; "hocamıza güveniyoruz, ara transferde istediği oyuncuları da alacağız, coşacağız." Amma velakin coşku yerini korkuya bırakıyor bir müddet sonra: "Başkanım takım düşme potasında."

Lig başlamadan teknik direktörünü bulup, onun isteği doğrultusunda kadro kurup ilk maça çıkmadan yolları ayıran da var, başka takıma gitmek için takımını bırakıp, orada da tutunamayıp geri dönen de var.

En komik açıklamalar da bu geri dönüşlerde yapılır. 'Takımın menfaati için görevinden ayrılmaya mecbur kalan' teknik direktörler, "Yuvama döndüm, çok mutluyum" derler. 'Madem yuvandı neden ayrıldın hocam?" diye de sormaz gazeteciler, "dur şimdi adam yeni geldi, misafir sayılır" derler.

9 haftada 9 teknik direktör gitmiş. Bir de "Türk futbolunda istikrar yok” diyorlar, vallahi ayıp ediyorlar. "Başarı için istikrar önemli" diyorlar, bakmayın siz onlara; Alex Ferguson üşeniyor Manchester şehrinden taşınmaya, Arsene Wenger de başka bir kulüpte iş bulamayacağını bildiği için yıllardır aynı takımda...

HTSPOR

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*