Evi yanan kadın böyle ağladı

Evi yanan kadın böyle ağladı.12918
  • Giriş : 10.07.2008 / 00:11:00
  • Güncelleme : 10.07.2008 / 00:00:21

Mersin'in Gülnar ilçesindeki orman yangını kontrol altına alınırken Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, yangın bölgesinde incelemelerde bulunarak vatandaşların dertlerini dinledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İlk olarak Delikkaya Köyü'ne gelen Tüzmen'i gören yaşlı bir kadın gözyaşlarına hakim olamadı. Bakan Tüzmen yaşlı kadına sarılarak teskin etmeye çalıştı. Bir başka kadın ise evlerinde eşyalarının yandığını belirterek yardım istedi. Tüzmen, yanan köylerde inceleme yaptıktan sonra yaptığı açıklamada, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı ile zarar gören köylülere ödenmek üzere 1 milyon YTL acil para çıkarıldığını söyledi.

Orman yangınından zarar gören Delikkaya Köyü'nde köylülere geçmiş olsun ziyareti yapan Tüzmen, "Gidenleri geri getiremeyiz. Fakat maddi zararlarının hepsini karşılayacağız. Evleri eskisinden daha güzel yapacağız. Kimse merak etmesin. Yaralar sarılacak." dedi.

Bakan Tüzmen, Delikkaya Köyü'nde nene ve torunun hayatını kaybettiği Kavakoluğu Köyü'ne giderek taziye ziyaretinde bulundu. Burada ölenlerin yakınları Bakan Tüzmen'e ormancıları şikayet etti.

Tüzmen, yangının büyük olduğu için ihmaller olabileceğini belirterek, "Bunun kasıtlı yapıldığını sanmıyorum. Fakat ihmal varsa bunu araştıracağız. Maddi zararların hepsi karşılanacak. Fakat giden canları geri getirmek mümkün değil. Yaralı olarak kurtulan Fatma Bulut'un tedavisi içinde her türlü imkan seferber edilecek." dedi.

Öte yandan yangın kontrol altına alınırken, kamu kuruluşları köylülerin yaralarını sarmak için çalışmalara başladı. Kızılay Kapılı Spor Salonunda vatandaşların yatması için yataklar hazırlarken, zarar gören köylere sıcak yemek dağıtıyor. Kızılay aynı zamanda bölgeye gönderilen yardımlarında dağıtımına başladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*