Evi yanan vatandaş itfaiyecilerle tartıştı

Evi yanan vatandaş itfaiyecilerle tartıştı.5797
  • Giriş : 01.06.2006 / 00:00:00

Bursa'da, evi yanan vatandaşlar, yangına müdahale eden itfaiye ekipleriyle tartıştı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Edinilen bilgiye göre, Merkeze bağlı Osmangazi ilçesi Mollafenari Mahallesi Tekke Sokak'ta Ahmet Yokuş'a ait Fikret Sözsaydıran'a ait iki katlı bir evde sabah saatlerinde yangın çıktı. İddiaya göre, Ümmü Gülsüm Sözsaydıran oğlu Yaşar Sözsaydıran'ın evde uyuduğu sırada Kuzgunluk Semti'ne ekmek almaya gitti.

Eve döndüğünde dumanların çıktığını gören Ümmü Gülsüm Sözsaydıran hemen oğlunu uyandırdı. Daha sonra komşuların haber verdiği itfaiye ekipleri de olay yerine gelerek yangına müdahalede bulundu. İtfaiye ekipleri yolların dar olması ve araçların gelişi güzel park etmesi nedeniyle yangın yerine uzun uğraşlar sonucu ulaşabildi.

Ekipler, araçların sokakların darlığı nedeniyle yangına hortumlara ek yaparak müdahale etti. 5 itfaiye aracının müdahale ettiği yangın, ev sahiplerinin ve komşuların da yardımıyla söndürüldü. Ancak evden geriye ise hiçbir şey kalmadı. Tamamen kül olan evde şans eseri ölen ya da yaralanan olmazken, kiracı olarak oturduğu evin yanması üzerine büyük üzüntü yaşayan Fikret Sözsaydıran çaresiz gözlerle olan biteni seyretti.

Bu arada Yaşar Sözsaydıran itfaiye görevlileriyle tartıştı. Eline aldığı kiremiti itfaiye erlerine fırlatmaya kalkan genci görevliler sakinleştirdi. Geç kalmakla suçladığı itfaiye görevlilerine sözlü ve fiili olarak saldıran Yaşar Sözsaydıran'ı araya giren polisler sakinleştirdi. Çalışmalar sırasında meraklı vatandaşlar da görevli personel işlerini rahatça yapmalarını engel oldu. Patlamaların yaşandığı sırada panikleyen vatandaşları polis uzaklaştırdı. Büyük bir karmaşanın yaşandığı yangın sonrasında geriye kül olmuş bir ev kaldı. Yangının ardından olay yerinde incelemelerde bulunan itfaiye görevlileri, alevlerin elektrik kontağındaki arızadan kaynaklanmış olma ihtimalinin yüksek olduğunu söylediler. Yangınla ilgili soruşturmanın başlatıldığı bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious