Evi yandı o ölen kuşuna ağladı

Evi yandı o ölen kuşuna ağladı.20207
  • Giriş : 29.05.2008 / 22:12:00

Antakya'da bir evde elektrik kontağından çıktığı belirlenen yangın korkulu anlara neden oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Evin en küçük oğlu, çıkan yangında evlerinin yanmasına değil evdeki muhabbet kuşunun ölmesine ağladı. Çevre sakinleri küçük çocuğu saatlerce teselli etmek için uğraştı.

Saray Caddesi Ay Sokak Huri Apartmanı'nın 2. katında çıkan yangında evde kimsenin olmaması olası bir faciayı önledi. Antakya Belediyesi itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle yangın kısa sürede söndürüldü.

Kalp ameliyatı için Gaziantep'te bulunan Ali Beydilli'ye ait olduğu bildirilen ev yangının en dramatik anı okul dönüşünde evinin yandığını öğrenen küçük Mehmet'in kafesteki muhabbet kuşunu sorması oldu.

İtfaiye ekiplerinin çalışmalarını telaşla izleyen Mehmet Beydilli, evin vahim durumunu bir kenara bırakıp muhabbet kuşunun akıbetiyle ilgilenmesi dikkat çekti.

Bir itfaiye erinin evin balkonundan kuşun cansız bedenini ayaklarının yanına atmasıyla Mehmet gözyaşlarına boğuldu. Yoğun dumandan zehirlenip ölen kuşunu son bir ümitle bir kavanozun kapağına koyan Mehmet Beydilli, su içirip kuşun kendine gelmesi için çaba sarf etti. Küçük Mehmet, çabalarının sonuçsuz olduğunu anlayınca büyük annesine sarıldı ve hıçkırıklara boğuldu.

Mahalle sakinleri, bir yandan Gaziantep'te bulunan aile büyüklerine durumu izah ederken, diğer taraftan küçük Mehmet'i teselli etmek için büyük gayret sarf etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious