Evi yıkılmak istenen anne yürek burktu

Evi yıkılmak istenen anne yürek burktu.15202
  • Giriş : 17.04.2008 / 15:47:00

Bursa Osmangazi Belediyesi'nin sürdürdüğü kaçak inşaat yıkımları sırasında, hasta çocuğunu kucağına alarak yıkım ekiplerinin önüne çıkartan bir kadın "Devlet oğluma yardım ediyor, siz evini yıkıyorsunuz" diye tepki gösterdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Kafası sürekli büyüyen çocuğun hali yürek dağlarken, bir başka sokakta da baygınlık geçiren bir kadına 112 ekipleri müdahale etti.

Kaçak inşaatlarla mücadelesini aralıksız sürdüren Osmangazi Belediyesi, bugün de Çevik Kuvvet ekiplerinin desteği ile Hamitler ve Bağlarbaşı Mahalleleri'nde tesbit edilen 10 adet ruhsatsız binayı yerle bir etti. Yıkımlar sırasında yıkım ekipleri ile vatandaşlar arasında arbede yaşandı. Vatandaşlar, Çevik Kuvvet ekiplerinin müdahalesi ile yıkım alanından güçlükle uzaklaştırıldı.

Hamitler mahallesi 9. Doğan Sokak'ta iki katlı ruhsatsız bir binayı yıkan ekipler, kucağında hasta çocuğu ile yıkım ekiplerini karşısına çıkan kadının şaşkınlığını yaşadı. Kafasının sürekli büyüdüğü belirtilen hasta çocuğu gösteren annenin feryatları yürek burktu. Hasta çocuğunu gösteren kadın, "Bunun evini yıktınız, utanmıyor musunuz? Devlet ona yardım yapıyor, siz evini yıkıyorsunuz" diye bağırdı.

Hamitler Mahallesi'nde bir başka sokakta ise, evinin yıkılmasını engelleyemeyen Hatice G. isimli bir kadın baygınlık geçirdi. 112 ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından tansiyonu yükseldiği belirtilen kadın, ambulansla hastaneye kaldırıldı. Ekiplere tepki gösteren Hatice G'nin eşi İskender G. de, evinin yıllar önce yapıldığını, encümen kararıyla daha önce yıkımı durdurduğunu iddia etti. Encümen kararının evinde olduğunu savunan İskender G, ekiplerin evine girmesine izin vermemesinden şikayet etti. İskender G, hakkını hukuki yollardan arayacağını kaydetti.

Belediye yetkilileri, yıkımların devam edeceğini belirterek, vatandaşları kaçak inşaat yapmamaları konusunda uyardı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious