Evimi yakıyorlardı, davacıyım hâkim bey!

  • Giriş : 11.04.2007 / 00:00:00

Bulaşık makinasından çıktığı iddia edilen yangın nedeniyle evi yanmaktan son anda kurtulan çift, bulaşık makinası firmasından davacı oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Evin içindeki eşyaları çıkan is nedeniyle simsiyah olan Emin Arslan, firmanın zararlarını karşılamak yerine komik rakamlar önerdiğini ileri sürdü.

Alınan bilgiye göre, Pirireis Mahallesi 1224 Sokak üzerinde oturan ve özel bir dersanede öğretmenlik yapan Emin ve Özlem Arslan çiftinin evinde geçen Cumartesi gecesi saat 01.30 sıralarında çalışmaz durumdaki bulaşık makinasından kaynaklanan yangın çıktı.

Şans eseri uyanan öğretmen çift, dumanlar içinde kalınca ne yapacağını şaşırdı. Zehirlenme tehlikesi geçiren çift önce elektrik kontağını kapattı.

Daha sonra ise kendi imkanları ile yangını söndürmeyi başardı. Zehirlenme tehlikesi geçiren Arslan çifti hastaneye gidince, gece itfaiye ekipleri çağırmayı gerek duymadı. Yangında Arçelik marka bulaşık makinası yanarak kullanılamaz hale geldi.

Yangının bulaşık makinasının elektrik tesisatının kontak yapmasından kaynaklanmış olabileceği, sabahleyin gelen itfaiye ekiplerinin raporunda da belirtildi.

Yangın nedeniyle çıkan isten ise 6 aylık evli çiftin eşyaları simsiyah oldu. Durumu firma yetkililerine ve servise bildirdiğini belirten Emin Arslan, yetkililerin bulaşık makinasını değiştirmeyi ve 100-150 YTL temizlik parası gibi komik bir para vermeyi vaadettiği belirtti.

Yangın nedeniyle eşyalarının kullanılamaz hale geldiğini ve zararının büyük olduğunu belirten Emin Arslan, firma hakkında önce karakola daha sonra ise Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusundan bulundu.

Firma ile mahkemede hesaplaşacağını anlatan, Arslan, "Gelen yetkiler bulaşık makinasının yanmasına hayretle karşıladılar. Çalışmaz haldeki bir bulaşık makinası nasıl yandığını anlamış değilim. Burada suçlu olan Arçelik firması'dır. Yangının makinanın elektrik tesisatından kaynaklandığı itfaiye ekiplerinin tuttuğu raporda belli. 6 aylık evliyiz. Evimiz is nedeniyle kullanılamaz hale geldi. Firmadan şikayetçiyiz" diye konuştu.

Öte yandan, Cumhuriyet Mahallesi'ndeki Arçelik, Beko servisi Savaş Tur ise makineyı 8. ayda kendisinin montaj yaptığı belirterek montajda herhangi bir sorunun olmadığını belirtti. Yangının neden kaynaklandığını, teknik ekiplerin yapacağı inceleme sonrası ortaya çıkacağını vurgulayan Tur, "Tüketici şikayetçi olmuş. Biz karakola gerekli ifadeyi verdik. Firma tüketicinin mağdur olmaması için makinayı değiştirmeyi kabul etti." şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious