Evinde TV'si Olmayan Lider

Evinde TV'si Olmayan Lider.7914
  • Giriş : 26.05.2008 / 18:48:00

Türkiye'yi yeniden 1970'lere götüren ve tartışmalara neden olan "Hatırla Sevgili" dizisini, Meclis'in sosyalist vekili, ÖDP Genel Başkanı Ufuk Uras'ın bugüne kadar hiç izlemediği ortaya çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Çünkü, Uras, siyasi arenada evinde televizyon bulunmayan belki de tek genel başkan olma özelliği taşıyor.

Ruh sağlığımı tehdit ediyor

Uras, yaklaşık 5 yıl önce 'ruh sağlığını' tehdit ettiği gerekçesiyle, televizyonla yollarını ayırıyor ve evinden televizyonu kaldırıyor.

O günden sonra bir daha evinde televizyon bulundurmayan Uras, "Ruh sağlığım açısından televizyonsuzluk daha iyi geldi. Kendinize daha fazla vakit ayırabiliyorsunuz" dedi.

Televizyonun 'bağımlılık' yaptığına dikkat çeken Uras, "Televizyon, 'evin kâbesi' gibi. Nereye koyarsanız, evin şekli, koltuklar ve düzen ona göre ayarlanıyor" diye konuştu.

Siyasi tartışma başlatan "Hatırla Sevgili" dizisini, evinde televizyon bulunmadığı için hiç izleme fırsatı bulmadığını belirten Uras, "Gazetelerden okuduğum ve çevremden duyduğum kadar dizi hakkında bilgim var.

Deniz Gezmiş armalarına ilgi olması bu tür dizilere bağlanıyor. Ancak, tek başına diziler üzerinden politikleşmek doğru değil. Onun da kendine göre mahsurları var.

Ben kendi oğlumdan biliyorum, daha çok merak ediyor o dönemi, eskiden o kadar merak etmezdi" bilgisini verdi. Bakalım, Uras'ın 'televizyonsuz hayat' tercihi daha ne kadar sürecek?

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious