Evine dönünce kurban kesti

  • Giriş : 07.08.2006 / 00:00:00

Irak'ta kaçırılan teknisyen: Hayatımın en kötü günleriydi, ne anlatsam masal gibi gelir.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Ailesine ve akrabalarına kavuşan Eskimutlu, "Ne anlatsam masal gibi gelir. Güzel desem yalan olur. Hayatımın en kötü günleriydi" şeklinde konuştu.

Osmaniye'deki Raufbey Mahallesi 43 Sokak Anadolu apartmanındaki evine gelen Hasan Eskimutlu, eşi Gonca Eskimutlu (49), kızları Olcan Eskimutlu (26) ile Malika Çoban'a (25) kavuşmanın sevincini yaşadı.

Bu arada Hasan Eskimutlu'nun geldiğini öğrenen akrabaları Eskimutlu'yu Türk bayrağıyla karşılayarak ailenin mutluluğunu paylaştı.

Serbest kaldığı için 2 adet koyun adak kesen Hasan Eskimutlu, "Bundan güzel bir duygu olamaz. Aileme ve vatanıma kavuştuğum için çok mutluyum." diyerek sevincini dile getirdi.

Tekrar Irak'a gitmek isteyip istemediği yönündeki soruya ise "Allah bilir. Gidebilirim de gitmeyebilirim de" diyen Hasan Eskimutlu, Irak'a gitmek isteyenlere ise şu tavsiyelerde bulundu: "Kesinlikle yurtdışına ve özellikle Irak'a gitmesinler. Çünkü hiçbir garantileri yok. Bu herkes için geçerli. Türkiye'de her şey var. Taşı kırıp ekmeğin arasına koyup yesinler, gitmesinler. Hiçbir hayat garantileri yok."

Eşinin kaçırıldığı haberini aldığı günden itibaren sinir krizleri geçiren Gonca Esikmutlu ise duygularını şöyle dile getirdi; "Çok mutluyum. Çok şükür eşime kavuştum. Allah kimseye böyle bir şey yaşatmasın. 2,5 aylık süre bana 2,5 sene kadar uzun geldi." diye konuştu.

Eşinin Irak'a tekrar gitmek istemesi durumunda izin verip vermeyeceğini sorulması üzerine Gonca Eskimutlu, "Bana kalsa, ben göndermem. Ancak tabi ki tercih kendisinindir. Çünkü bizim yaşadıklarımızdan daha fazlasını kendisi yaşadı" dedi.

Babasının geleceği günü gözü yaşlı bir şekilde bekleyen Malika Çoban ise şunları söyledi: "Çok şükür zor günler bitti. Babamın geldiği andan itibaren hepsi geride kaldı. Artık yavaş yavaş acılarımızı unutuyoruz. Allah bir daha böyle acı yaşatmasın. Allah başımızdan da eksik etmesin. Çok mutluyuz."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious