Evinin elektriği kesilince öldü

  • Giriş : 31.05.2007 / 07:56:00

Bir kadın, ödenmemiş bir fatura nedeniyle evininin elektriğinin kesilmesi üzerine öldü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yeni Zelanda'da nefes almak için elektrikli oksijen pompası kullanan bir kadın, ödenmemiş bir fatura nedeniyle evininin elektriğinin kesilmesi üzerine öldü.

Polis, ülkenin kuzeyindeki Auckland kentinde 44 yaşındaki Folole Muliaga'nın dün, elektrik kurumunun evinin elektriğini kesmesinin ardından iki saat içinde ölmesiyle ilgili soruşturma başlatıldığını bildirdi.

Devlet kuruluşu olan elektrik şirketinin genel müdürü James Moulder da Muliaga'nın ölümüyle yıkıldıklarını belirterek, olayla ilgili kendi soruşturmalarını yürüttüklerini söyledi. Moulder, Muliaga'nın ödenmemiş elektrik borcunun ne kadar olduğunu ise belirtmedi.

Hastalığı nedeniyle şubat ayından bu yana çalışmayan, 5 ile 20 yaşları arasındaki dört çocuğu bulunan öğretmen Muliaga'nın yakınları, eve elektriği kesmeye gelen teknisyene, hastalarının oksijen makinesine bağımlı olduğunu anlattıklarını ve teknisyenin durumu bilmesine rağmen elektriği kestiğini söyledi.

Yakınları, Muliaga'nın, elektriğin kesilmesiyle birlikte nefes almakta zorlanmaya başladığını ve ardından da hayatını kaybettiğini anlattı.Bir insanın hayatına mal olan dramla ilgili soruşturma başlatılırken, Auckland Üniversitesi hukuk profesörü Bill Hodge, olayla ilgili ölüme sebebiyet vermekten dava açılabileceğini belirtti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious