Evinin halini Facebook'ta görünce şok oldu

Evinin halini Facebook'ta görünce şok oldu.6351
  • Giriş : 14.04.2009 / 08:36:00

İngiltere'de Carolyn Lorimer adlı bir kadın dünyaca ünlü paylaşım sitesi Facebook'ta gezinirken tesadüfen kiraya verdiği evinin harap olmuş fotoğraflarına rastlayınca şoke oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

20 yaşlarındaki kiracıların siteye koyduğu fotoğraflarda, Folkstone'da denize nazır iki katlı evin duvarlarına açılmış büyük delikler, salonda parçalanmış bir plazma televizyon ve mutfaktaki duvar kağıtlarının sökülmüş olduğu görülüyor.

Lorimer, fotoğrafları gördü, ama yaptıklarının anlaşıldığını farkına varan kiracılar arkalarında binlerce dolarlık ödenmemiş kira, fatura ve zarar bırakıp sırra kadem bastı.

Eski bir emlakçı olan 26 yaşındaki Lorimer'ın fotoğraflara rastlamasına yol açan olay ise kiracıların evde verdiği 'çılgın' partilere katılmış olan bir arkadaşının bu fotoğraflarda etiketlenmesi.

"FACEBOOK'A MİNNETTARIM"

Lorimer, yaşadıklarını "Facebook'a girdiğimde ve fotoğrafları gördüğümde tamamen şoka uğradım. Fotoğraflardakinin benim evim olduğunu hemen anladım ve gördüklerime inanamadım. Mobilyaların üzerinde zıplayan, mutfak masası üzerinde dans eden insanlar, duvarlarda kocaman delikler ve parçalanmış televizyonlar. Evim batakhaneye dönmüştü" diye anlatıyor.

Facebook'a konulan diğer fotoğraflarda üç genç kız bir masanın üstünde dans ederken ve erkek arkadaşlarıyla bira şişelerini birbirlerine atarken görülüyor. Siteye konulan tüm fotoğraflara peş peşe bakıldığında kiracı gençlerin kaldığı sekiz ay süresince evin yavaşça bir çöplüğe dönüştüğü ortaya çıkıyor.

Olası bir misillemeden çekindiği için gençlerin isimlerini vermeyen Lorimer, eve gelen bir misafirin bir masadan diğerine atlamak için kullandığı avizenin de epey kötü durumda olduğunu, yeni aldığı halısının da dans pisti olarak kullanılması nedeniyle lime lime edildiğini anlattı.

Lorimer, fotoğraflar ortaya çıktıktan sonra tahliye kararı çıkarttırdı, ancak yine de büyük bir temizlik ve tamir faturasını ödemek zorunda.

Lorimer, Facebook'a şükranlarını sunmayı da ihmal etmedi: "Facebook'u seviyorum. İletişimi koparmamanın güzel bir yolu ve şimdi bu kabusu görmemi sağladığı için Facebook'a minnettarım."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*