Evlat katili baba teslim oldu

  • Giriş : 02.10.2006 / 00:00:00

Manisa'da baba Mustafa Balak(59), sürekli alkol alan ve en son bu sabah annesini döven oğlu Cihan Balak'ı(29) öldürerek evlat katili oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Manisa'da meydana gelen cinayet olayında, anne ve babasından para isteyerek sürekli baskı yaptığı ve dövdüğü öne sürülen genç, sabrı tükenen 59 yaşındaki babası tarafından uyurken baltayla öldürüldü.

Olay bu akşam saat 16.00 sıralarında ortaya çıktı. Edinilen bilgilere göre, Topçu Asım Mahallesi Sakarya Caddesi 35 numaralı apartmanda ikamet eden Balak Ailesi, güne acı bir olayla başladı.

Alkol ve uyuşturucu hap kullandığı iddia edilen, çalışmayan ve sürekli babanın aldığı maaşı baskıyla alan Cihan Balak (29) isimli genç, bu sabah yine anne ve babasından para istedi.

Anne Pelin Balak para bulmak için yakınlarına giderken, evde oğluyla yalnız kalan baba Mustafa Balak, saat 09.00 sıralarında kendisine ve eşine yıllardır acı çektiren oğlu Cihan'ı, uyurken başına iki kez baltayla vurarak öldürdü.

Saatler sonra eve dönen anne Pelin Balak gördüğü acı tablo karışında adeta şok yaşarken, baba Mustafa Balak'ın oğlunu kendisini öldürdüğünü itiraf ettiği öğrenildi. Cinayetten yaklaşık 7 saat sonra polise yapılan ihbar sonucu olay yerine giden Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri evde bekleyen baba Mustafa Balak'ı gözaltına aldı. Kanlar içinde yatan Cihan'ın cesedi polis tarafından tabuta konularak Devlet Hastanesi morguna götürüldü.

Baba Mustafa Balak'ın sanayide haftalık 125 YTL ücretle çalıştığı, haftalığının 100 YTL'sini oğluna verdiği, geri kalan 25 YTL ile geçindiğini ancak Cihan'ın evi satmaya çalıştığı, yaşanan tüm bu olumsuz hayat şartlarının cinayete yol açtığı ifade edildi. Baba Balak ifadesi alınmak üzere Asayiş Şube Müdürlüğü'ne götürüldü.

Görgü şahitleri Cihan Balak'ın psikopat bir yapısı olduğunu ve sürekli alkol aldığını zaman zaman annesi ve babasını dövdüğünü söyledi.

İsminin açıklanmasını istemeyen bir görgü şahidi, "Mustafa Balat çok dürüst bir insan oğlu ise çok yaramaz psikopatın biriydi. Babasına yazık oldu. Genç alkol bağımlısı. Birkaç defa annesi ve babasını dövmüş. Bu sabahta duyduğum kadarıyla annesini dövmüş. Babasının artık canına tak etmiş ki oğlu uyurken baltayla öldürmüş. Babası çok saygın bir insan yazık oldu."açıklamasında bulundu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious