Evlendiği kız erkek çıkınca şok oldu

  • Giriş : 16.06.2007 / 11:31:00

İnanılmaz olay Eskişehir’de yaşandı. H.K, kendisinden 2 yaş büyük olan T.K ile evlendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

H.K, gece yaşadıkları karşısında şoke oldu. Çünkü taze gelinin vajinası yoktu. Büyük bir şok yaşayan damat, ne yapacağını şaşırdı. Gelin T.K, rahatsız olduğunu, evlilik öncesi dönem boyunca hiç adet olmadığını, doğurganlık kabiliyetinin bulunmadığını ancak bunun ameliyatla giderilebileceğini söyledi. İki gün sonra damat H.K, soluğu mahkemede aldı.

Eşi tarafından kandırıldığını söyleyen çiçeği burnunda damat, Eskişehir 2’nci Aile Mahkemesi’ne başvurdu. Ancak gelin kocasından ayrılmak istemiyordu. Kocasını sevdiğini söyleyen gelin ise mahkemeye itiraz etti. Rahatsızlığının tedavi edilebileceğini söyleyen genç kadın boşanmak istemediğini söyledi. Gelinin “Beni ameliyat ettirsin, evliliğimiz sürsün” başvurusu üzerine Mahkeme, gelini doktora gönderdi.
Gelinin Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Ana bilim dalında muayene olan geline, “dış genital organlarının doğal olduğu ancak hazne (vajen) ve rahiminin olmadığı anlaşılmıştır” raporu verildi.

“DAYAK YEDİM”

Gelin T.K, mahkemede boşanmayı kabul etmediği için dayak yediğini anlattı. T.K, mahkemede evliliklerinin ilk günü cinsel ilişkiye girememeleri nedeniyle eşinin ağabeyleri ve yengelerinin kendisini “seni doktora götüreceğiz” diye kandırarak, altınlarını aldığını anlattı. Gelin, “Altınlarımı vermeyip, ailemin gelmesini isteyince beni bayıltana kadar dövdüler. ‘Senden karı olmaz’ dediler. Sadece sandığımı bırakıp bütün eşyalarımı aldılar. Benim için ‘bu erkekmiş’ diye laf yaydılar ancak benim hastalığımın tedavisi mümkün. Yalnızca eşimin yanımda olmasını istiyordum” diye konuştu.

"KANDIRILDIM"

Damat H.K ise mahkemede “kandırıldığını” öne sürdü. Eşinin evlenmeden önce hiç adet görmediğini ve bunu kendisinden gizlediğini anlatan damat, “Cinsel organının olmadığı ve doğurganlık kabiliyetinin yokluğunu, evlilik öncesi dönem boyunca adet görmemiş olmasını benden sakladı. Hiç gerçekleşmesini istemediğim bir evlilik yapmak zorunda bırakıldım. Büyük bir şok ve çaresizlik içinde kaldım. Evliliğimi tüm bu olumsuzluklara rağmen devam ettirmek için çırpınmama karşın, eşim tedaviye soğuk baktı. Verdiğim mücadelede beni yalnız bıraktı” diye konuştu.

40 BİN YTL TAZMİNAT İSTEDİ

Yaşadıklarına dayanamayan genç kadın sonunda boşanmayı kabul etti ancak damattan 40 bin YTL tazminat ve nafaka talep etti. Mahkeme, “fiziksel eksikliğinin bulunduğunu bilmesine karşın evliliği gerçekleştirdiği” gerekçesiyle kadını kusurlu buldu. Bu nedenle tazminat talebini reddeden Mahkeme, evlere temizliğe giderek geçimini sağlamaya çalışan kadına aylık 75 YTL yoksulluk nafakası ödenmesine karar vererek, çifti boşadı.
Nafakayı az bulan genç kadın kendisine daha fazla nafaka ödenmesi için kararı temyiz edince dosya Yargıtay’a taşındı. Son kararı Yargıtay Hukuk Genel Kurulu verecek.

“KIZINIZ ERKEK ÇIKTI”

İki gün süren evlilik damadın ailesini de şaşırttı. Soluğu gelinin ailesinin yanında alan H.K’nın ailesi, dünürlerine şok bir teklifte bulundu. Gelinin mahkeme anlatımlarına göre, dünürler “Kızınız erkek çıktı, bunu alın kız kardeşini bize verin” teklifinde bulundu.

GAZETEPORT

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious