Evlendik! Mutsuzuz!

  • Giriş : 30.08.2006 / 00:00:00

İlişki uzmanlarına göre, her 10 yeni evliden en az biri "evlilik sonrası mutsuzluk" hissediyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İLİŞKİ uzmanlarına göre, her 10 yeni evliden en az biri "evlilik sonrası depresyonu" yaşıyor. İngiliz The Independent gazetesinin haberine göre, eşler yola 'sonsuza dek mutlu olmak' fikriyle çıkıyor ancak ilk baştaki romantizm rüzgârı dağıldıktan, eşler birbirlerini tanımaya başladıktan sonra depresyon ve boşanmaya giden yol da daha çabuk açılıyor.

Fiziksel rahatsızlıklar

UZMANLARA göre, evlilik sonrası depresyonu, ruhsal rahatsızlıkların yanı sıra fiziksel hastalıklara da neden olabiliyor. Gelinlerin ve damatların düğün gününe son hız hazırlanmalarını sağlayan kandaki adrenalin seviyesi düğünden sonra aniden düşüyor, bu da aşırı yorgunluk, grip ve benzeri virütik hastalıklara yakalanmalarına yol açıyor.

Balayı dönüşü depresyon

İNGİLİZ Hayley Brown depresyona balayı dönüşü yakalanmış: "18 ayı her şeyin mükemmel olmasını planlayarak geçirdik, sonra bekleyecek hiçbir şey kalmadığı hissine kapıldım. Düğünde güzel görünmek için rejim yaptım. Ancak düğün bitince 'Hepsi bunun için miydi?' diye sordum kendime, sonra tekrar yemeye başladım, bir de bu yüzden depresyona girdim."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious