Evlendirme vaadiyle dolandırdılar

Evlendirme vaadiyle dolandırdılar.12757
  • Giriş : 16.11.2008 / 15:58:00

Ispartalı bir vatandaş evlendirme vaadiyle 4 bin YTL dolandırıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Isparta'da yaşayan Ahmet Y. adlı vatandaş, evlenme vaadiyle kandırılarak 4 bin YTL dolandırıldığını iddia etti. Seydişehirli E.Ş. tarafından kandırıldığını söyleyen Ahmet Y. ve oğulları, E.Ş. ve annesi hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Konya'nın Seydişehir ilçesinde meydana geldi. Isparta'nın Sülübey mahallesinde ikamet eden 78 yaşındaki Ahmet Y. evlenme vaadiyle dolandırıldığını ileri sürerek savcılığa suç duyurusunda bulundu. Daha önce iki evlilik yaptığını ve hanımlarının vefat ettiğini söyleyen Ahmet Y., bunun üzerine 3. kez evlenmek istediğini belirtti. Oğullarının M.K. isimli bir kişiye ulaştıklarını anlatan Ahmet Y.'nin ifadesine göre olaylar şöyle gelişti: M.K., Seydişehir'de E.Ş. adında bir bayan bulduğunu söyledi. Ahmet Y., 10 Kasım pazartesi günü E.Ş. ve annesiyle Özlem adındaki bir şahsı Isparta'daki evine davet etti. E.Ş. ve annesiyle burada anlaşarak alışverişe çıktı. Ahmet Y., ertesi gün E.Ş.'ye 3 burma bilezik, bir çift küpe, alyans yüzük, elbise, araç ve yemek parasıyla beraber yaklaşık 4 bin YTL harcama yaptı. Alışverişten sonra E.Ş. nüfus cüzdanını ve evraklarını almak maksadıyla Seydişehir'e gitti. Ahmet Y.'ye de Seydişehir'in girişinde beklediklerini söylediler. Ahmet Y., belirtilen yere varınca kimseyi bulamadı. Bunun üzerine Seydişehir Emniyet Müdürlüğü'ne başvuran Ahmet Y. ve oğulları, E.Ş ve annesinin eşkalini vererek şikayetçi oldu.

Zanlıların bir an önce yakalanmasını isteyen Ahmet Y. ve oğulları, "Bizim canımız yandı, ama başkalarının canı yanmasın." şeklinde konuştu. Seydişehir Emniyet Müdürlüğü yetkilileri ise şikayet üzerine zanlı E.Ş'nin evinde arama yaptıklarını ve elbiselerle altınları bulduklarını belirtti. Yetkililer, ayrıca konu ile ilgili geniş çaplı araştırma yaptıklarını sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*