Evlenebilmek için hırsızlık yapıyorlarmış

  • Giriş : 23.01.2007 / 00:00:00

İzmir'de, en az üç eve girilerek hırsızlık yapılmasıyla ilgili olarak genç bir çift gözaltına alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


Bornova ilçesinde Bedia A.M., Semiha Ş. ve Coşkun G.'nin evine girilerek hırsızlık yapılması olayını araştıran Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, Bornova ilçesi 32 Sokak üzerinde hareketlerinden şüphelendikleri S.B. (20) adlı genç kız ile, nişanlısı olduğu ileri sürülen S.H.K. (19) ile U.S. (23), G.Ö. (20), T.Ö. (17) ve O.A.'yı (31) gözaltına aldı.

Polis ekipleri, S.B. adlı genç kızın çantasının içinde tornavida, hançer, "Asos" yazılı mücevher kutusu, mavi taşlı küpe, bileklik, tek taşlı gümüş yüzükler, gümüş kolye, nazar boncuklu gümüş bileklik, 'Serdar' yazılı gümüş yüzük, bir çift iğneli gümüş küpe, değişik yüzükler, 150 YTL, MP3 çalar, 910 Euro, 2 adet değişik otomobillere ait anahtarlar, 400 YTL ve toplam 10 bin YTL değerinde işya bulundu. Bu eşyaların 3 ayrı evden kapı kırmak ve balkondan tırmanmak suretiyle evlere girilerek çalındığı tespit edildi.

Nişanlı olduklarını söyleyen S.B. ve S.H.K.'nın polise verdikleri ifadede, nişanlı olduklarını, evlenmek istediklerini bunun için hırsızlık yaptıklarını söyledikleri iddia edildi. Her iki zanlının ayrıca polislere nikahlarını kıymaları için istekte bulundukları öğrenildi. Zanlılardan S.H.K.'nin sabıkası bulunduğu belirtildi. Zanlılar, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious