Evlenmekten vazgeçen nişanlısına tecavüz etti

Evlenmekten vazgeçen nişanlısına tecavüz etti.7912
  • Giriş : 30.04.2008 / 17:37:00

Burdur'un Bucak ilçesinde evlenmeyi kabul etmediği 17 yaşındaki eski nişanlısını kaçırıp tecavüz ederek evlenmeye zorlayan genç ile kendisine yardımcı olan 6 kişi tutuklandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İddiaya göre F.M. isimli 17 yaşındaki kız, bir süre nişanlı kaldığı İbrahim T.'den ayrıldı. Ancak 26 yaşındaki İbrahim T., bu ayrılığı kabullenemedi. İbrahim T. iş arkadaşları Ş.S.(25), M.S.(28) ve İ.D.(28) ile enişteleri O.T.(28) ve V.C. (28) ile birlikte eski nişanlısını kaçırma planı yaptı. İbrahim T. ve beraberindekiler biri 15 ET 941 plakalı olmak üzere 2 otomobildeki yakınları ile birlikte eski nişanlısının oturduğu sokağın başında beklemeye başladı. Bir mermer fabrikasında çalıştığı öğrenilen F.M.'nin 23 Nisan günü sabah saatlerinde evinden çıkışını takip eden İbrahim T. ve arkadaşları, reşit olmayan kızı zorla kaçırmaya çalıştı. Bir süre kurtulmak için çabaladığı ve bağırdığı öğrenilen kız, zorla araca bindirildi. Suça ortaklık eden Ş.S.'nin Ağlasun ilçesine bağlı Çamlıdere köyündeki annesi G.S.'nin oturduğu dağ evine götürülen kız, burada hapsedildi. Edinilen bilgiye göre kızın bu eve getirilmesi sırasında attığı çığlıkları duyan köylüler, kendilerine söylenen 'sevdiği kızı kaçırdı' yalanına inandıkları için yetkili mercilere haber vermedi. Daha sonra İbrahim T. tarafından zorla tecavüz edilen kız, 2 gün boyunca zorla tutuldu. Kızın teyzesi ve eniştesi arabuluculuk yapmak için yeğenlerinin zorla tutulduğu eve gitti. Genç kız, 'seni bu saatten sonra ya kör ya da topal kabul eder' diyerek zorla evlenmeye ikna edildi. F.M. baskı altında evlenmeyi kabul etti, ancak anne ve babasından saklanılan tecavüz olayı genç kızın bunalıma girmesi ile kısa sürede ortaya çıktı. Bunun üzerine Bucak Cumhuriyet Başsavcılığı'na şikayette bulunan kız ve babası, İbrahim T. ve kendisine yardım eden 7 kişinin yargılanmasını istedi. Savcılığa yapılan başvurunun ardından hızlı bir çalışma içine giren Bucak Emniyet Müdürlüğü ekipleri, kısa sürede olayı aydınlattı. Birkaç saat içinde ele geçirilen İbrahim T. ve kendisine yardım edenlerden 6 kişi sorguya alındı. Ancak olayla ilgisi olan bir zanlının halen firarda olduğu öğrenildi.

Küçük yaştaki kızı kaçırmak, tecavüz etmek, suçluya yer temin etmek ve suçu bildirmemek gibi suçlamalardan dolayı Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanacak olan İbrahim T.'nin de aralarında bulunduğu 7 kişi, önce Devlet Hastanesi'ne sonra da Bucak Adliyesi'ne götürüldü. Zanlılar adliye girişinde yüzlerini ceketleri ile saklamaya çalıştı. F. M.'yi zorla elde etmek için 7 kişinin yardımını alan İbrahim T, adliye koridorunda pişmanlık davranışlarında bulunarak yüzünü saklamaya çalıştı. Yakınlarının adliye dışında beklediği 7 kişinin yargılanması sürerken firardaki zanlıyı arama çalışmaları da sürüyor.

Cihan

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious