Evliliği estetik ameliyata bağlı

  • Giriş : 29.08.2006 / 00:00:00

1 çocuklu Sibel Aldemir, askerde olan kocasının, “kendisini istemediğini” öne sürerek, estetik ameliyatı olmak için yardım istedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Sibel Aldemir, 13 yaşındayken dedesine ait av tüfeğini asılı olduğu duvardan alıp, sandığa koymak istediği sırada kaza ile ateş alan tüfekten çıkan saçmaların, yüzünün sol tarafına isabet ettiğini anlattı.

Sol çene kemiği ve dişleri parçalandığı için yüzünün estetiğinin bozulduğunu ifade eden Aldemir, 6 aydır askerde olan eşi Mükremin Aldemir ile 5 yıl önce severek evlendiklerini söyledi.

Kardelen isimli 4 yaşındaki çocuğuyla kayınvalidesi Güvercin Aldemir'in yanında kaldığını belirten Sibel Aldemir, şöyle konuştu:

“Yaşadığım olaydan sonra konuşmakta güçlük çekip, rahat yemek yiyemiyorum. Uyurken sürekli sağ tarafıma doğru yatıyorum. Sola döndüğümde başıma Ağrı giriyor. Bunların yanında yüzümdeki yara izinden dolayı kendimi yadırgıyorum. Toplum içine tedirgin çıkıyorum. Çoğu zaman da eşarpla yüzümü gizlemeye çalışıyorum. Bütün bunları yaşarken askerde olan eşimin de beni istememesi, yaşama sevincimi yok etti.”

Ameliyatla yüzünün eski haline kavuşmasını ve yuvasının dağılmamasını istediğini ifade eden Aldemir, “Eşim asker olduğu için Muhtaç Erbaş ve Er Ailesi Sağlık Cüzdanı'ndan yararlanıyorum. Devlet, estetik ameliyatımın sadece bir bölümünü karşılıyor. 15 bin YTL'ye daha ihtiyacım var. Yuvamın dağılmaması için bu estetiği mutlaka yaptırmam gerekiyor. Hayırseverlerden yardım bekliyorum” dedi.

Kayınvalide Güvercin Aldemir de, “Zaman zaman telefonla görüştüğüm oğlum, gelinim için 'Gönder gitsin' diyor. Ben gelinimi ve torunumu çok seviyorum. Bu yuvanın yıkılmasını istemiyorum. Son çare olarak komşularımdan toplayabildiğim kadar borç para bulup, gelinimin yüzünü ameliyat ettireceğim. Gücüm buna yeter mi, bilmiyorum. İnşallah bir hayırsever elimizden tutar da oğlumun yuvası dağılmaz” diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious