Evlilik iletişimi kursları açılıyor

  • Giriş : 06.05.2006 / 00:00:00

Konya'nın Seydişehir ilçesinde Belediye Başkanı İbrahim Halıcı son zamanlarda boşanma olaylarının artması üzerine evlilik iletişimi kursları açılması planlıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Başkan Halıcı, "Evlilik ilişkisinde anlaşmanın sağlanmasının, eşlerin birbirini anlama düzeyleri ve istekleriyle bağlantılı olduğu pek çok akademik ve sosyal araştırma sonucuyla belirginlik kazanmıştır. Eşlerin evlilik sırasında mutlu olabilmeleri, evlilik öncesinde ve evlilik yaşantısı sırasında kendilerini ve eş adaylarını tanımalarıyla mümkündür" diye konuştu.

"Bu düşünceden hareketle "Evlilik iletişimi kursları" açmayı planlıyoruz, bu konuda halkımızdan talep geldiği takdirde, Proje de şu konuları evlenecek adaylara sunacağız." diyen Halıcı, "Evlilik nedir? Ne değildir?, Eş seçim kriterleri ve evlilik görüşmesi, evlilikte sevgi ve paylaşımı, yapıcı ve olumlu düşünme becerisi kazanma, eşler arası iletişimin temelleri: anlama ve anlaşılmayı kolaylaştırmak için nasıl bir ihakkındaki önyargılar, korkular ve beklentiler." konularını ele alacaklarını kaydetti.

Projenin 10 ana başlık altında toplandığını belirten Başkan Halıcı, seminerlerin haftada 2 saat süreyle ve 10 seans süreceğini, seminerleri konusunda uzman, halk sağlığı uzmanı, psikolojik danışman, eğitimci ve proje koordinatörü tarafından tamamen profesyonel bir ekiple yapılacağını söyledi.

Evlilik okuluna kayıt yaptırmak isteyen vatandaşların 0 332 582 20 39 numaraya telefon açarak isimlerini görevi memura yazdırabileceklerini sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious