Evren, İzmir'e taşınmaktan vazgeçti

  • Giriş : 28.03.2007 / 00:00:00

Yedinci Cumhurbaşkanı Kenan Evren, İzmir'e taşınmaktan vazgeçti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Bir ay önce 18 yıl aynı yerde yaşamaktan sıkıldığını belirtip İzmir'e gideceğini açıklayan Evren, “Buradaki arkadaşlarımı kıramadım. Bu nedenle Marmaris'teki evimi satmaktan vazgeçtim'' dedi.
Kenan Evren geçen ay, İzmir'e gitme kararını televizyonlarda da açıklayıp Armutalan Beyaz Sokak'taki tripleks evini satmak üzere Turyap'a verdiğini söyledi. Beyaz Ev'ini 980 bin Euro'ya (1 milyon 813 bin YTL) satışa çıkardığını belirten Evren, DHA'ya yaptığı özel açıklamada “Marmaris'te 18'nci yılıma girdim. Aynı yerde artık sıkılmaya başladım. Değişiklik istiyorum. İzmir benim memleketim. Annem, babam, ağabeyim ve ablam orada öldü. İzmir'de yaşayan yeğenlerim var. Ayrıca çok dostlarım var. Yaşantımın son zamanlarını artık dostlarım arasında geçirmek istiyorum. Marmaris'le irtibatımı tamamen koparmayacağım. Çünkü burada benim vakfım var. Ayda bir yönetim kurulu toplantıları var. Gidip geleceğim. Bir iki gün kalırım. Buradaki evi satmak zorundayım. 2 ev açamam. Buradaki eşyaları götüreceğim. Evi Turyap'a verdim. Güzelbahçe, İnciraltı gibi bir yerde ev arıyorum. Ev bulana kadar Silahlı Kuvvetler'in bir lojmanında kalacağım. Bahçeli bir yer bulduktan sonra satın alıp o eve geçeceğim'' dedi.
www.marmarishaber.net adresli internet sitesinde de Evren için ‘Gitsin mi kalsın mı’ şeklinde bir anket de düzenledi. Dört gün süren ankette 3 bin 145 kişi ‘kalsın’, 145 kişi de ‘Gitsin’ dedi. Bu gelişmeler yaşanırken, Evren sürpriz bir kararla ilçede kalmaya karar verdi. Kenan Evren'in yakın çevresine ve dostlarına, “Burada arkadaşlarım daha fazla. Doktorlarım yine burada. Havasına suyuna alıştım. Burada rahatım çok iyi. Şimdi bu yaştan sonra İzmir'e giderek yeni ortam ve yeni bir yaşama alışmaya çalışmak yorucu gelebilir. Burada daha mutluyum'' dediği öğrenildi.
Evren, DHA muhabirine yaptığı açıklamada da “Buradaki arkadaşlarımı kıramadım. Bu nedenle Marmaris'teki evimi satmaktan vazgeçtim. İzmir'de Silahlı Kuvvetler'in lojmanı var. Orada kalacağım. Eskiye oranla İzmir'e daha sık gideceğim. 15-20 gün orada kalıyorsam gelip bir o kadar da burada kalacağım. Ve böylelikle kimseyi de kırmamış olacağım. Buradaki arkadaşlarım çok baskı yaptı. Artık onları da gücendirmeyeyim dedim. Zaten biliyorsunuz yaz aylarında Bodrum Yalıkavak'ta kalıyordum. Yine aynı şekilde olacak. Çünkü yaz aylarında hem Marmaris ve hem de İzmir çok sıcak oluyor'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious